LipjaniPress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditëve në vijim

Lajme

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike gjatë ditëve në vijim.
Komunikata nga KEDS:

Më 13.02.2017 në NS 110/35 kV Gjakova I do të shkyçet:

LP 35 kV Gjakova III (810840) prej orës 11:00 deri në ora 11:10 si dhe prej orës 14:50 deri në ora 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike mbesin daljet 10kV: Dalja 10kV TS Nertili (Kodi: 81084033); Dalja 10kV konvikti (Kodi: 81084022); Dalja 10kV Elektrokosova (Kodi: 81084020); Dalja 10kV Ngrohtorja (Kodi: 81084024); Dalja 10kV TS-7 (Kodi: 81084021)

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike mbesin rrugët: Edith Durham, Elton Zherka, Musa Zajmi,Tirana, Xhemajl Avdullahu, Shkollat e mesme, Petrol Company, Mbretëresha Teutë, Nënë Tereza, Musa Zajmi, Ferhat Binishi, Selman Riza dhe Naum Veqilhargji, Sadik Stavileci, Sadik Pozhegu, Fehmi Agani, Mark Malota, Tivari, Gjon Sereçi, Dah Polloshka, Ibrahim Fehmiu dhe Kosovatransi, Ëesni Clark dhe Ngrohtorja.

Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i ndërprerësit.

Mitrovicë,

Mirëmbajtje të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 11.02.2017 në NS 110/10 kV Skenderaj do të shkyçet:

Dalja 10 kV Llausha ( 74000011) prej orës 10:30 deri në ora 12:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesë fshati Llaushë, Lagjja tre (3).

Arsyeja e shkyçjes: Kalimi i konsumatorëve nga NS 10/0.4kV ish tjegullorja e vjetër në TS-in e ri (dislokim).

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

2.

Më 10.02.2017 në NS 110/10 kV Skenderaj do të shkyçet:

Dalja 10 kV Llausha ( 74000011) prej orës 12:00 deri në ora 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesë fshati Llaushë, Lagjja tre (3) .

Arsyeja e shkyçjes: kyçja e kabllos në TS10/0.4kv Kulla, nga kompania G3 Inxhinieringu.

Gjilan,

Mirëmbajtje të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 11.02.2017 në NS 35/10 kV Lladovë do të shkyçet:

Dalja 10 kV Zhegra (Kodi: 61066006) prej orës 11:00 deri në ora 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Zhegra, Lladova, Llashtica (një pjese), Shurdhani, Pidiqi, Selishta, Çeliku, Haxhtë, Isufaj, Terziaj dhe Demirët.

Arsyeja e shkyçjes: montimi i dy ndarësve linjor.

Prishtinë

Mirëmbajtje të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 10.02.2017 në NS 35/10kV Drenasi do të ketë shkyçje totale nga ora 11:00 deri në ora 12:00

Pa tension do të mbesin: Te Soliterat, posta, te Shtëpia e Shëndetit, Muratori 2000, Kulla com, Shtëpiza 2 (Rukolli), lagjja e Ferroniklit, Çikatovë e Vjetër (TS Morinët), Qendra Zejtare Lokalet, Obri , Antena e Vales, Obri Mulliqet, Terdefc , Shtrubullova 1, Shtrubullova 2, Krajkovë, Damaneku, Baica, Shtrubullova, konsumatorët komercialë, Pokleku, Vasileva, Sefë Hasi-Ferma e lopëve, Rexhep Cërrvadiku, Drenas te Xhamia, Drenas te Feronikeli, Drenas Qorrovitë, Drenas Qikatova, Gllobari, Gllobar te shkolla, Tërrstenik, Gërthyesi Kalisi, Vërbovci,TS Ipko, Shkolla e mesme, Korotica, Sankovci, Fushtica, Florim Kurrumeli Gllanaselle,Trasingu- gurthyesi te Kroni i Mbretit.

Arsyeja e shkyçjes: Evitimi i defektit në linjën 35kV Kosova A-Drenas.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

Qytetari në Resnjë ndërroi jetë përderisa prente dru

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Gazeta Express e mbështet Ramush Haradinajn për kryeministër

lipjanipress

Mentor Vishesella: padi në Gjykat, Padi kjo e drejtuar Partis Demokratike të Kosovës dhe Kandidatit për Kryetar Ismet Hajrullahu

lipjanipress

VETËVENDOSJ në Lipjan nuk ka te ndalun qdo ditë një numër i madh i qytetarëve anëtarsohen

lipjanipress

Prishtinë, arrestohen dy të mitur për posedim të narkotikëve

lipjanipress

Zyrtari i Gjykatës me veturë zyrtare bllokon e më pas fyen pacientët në QKUK (Foto)

lipjanipress

“The Telegraph” i përgjigjet Trumpit me Ritën dhe refugjatet më inspiruese

lipjanipress

Reagon Moska: Pengimi i koalcionit VMRO-BDI nga Perëndimi çon drejt destabilizimit të rajonit

lipjanipress

Sindikata e Doganës e shqetësuar për sulmin ndaj oficerëve doganorë në Vushtrri

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress
Skip to toolbar