LipjaniPress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në ditët në vijim

Lajme Lipjani

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë reduktime të energjisë elektrike gjatë ditëve në vijim.
Komunikata nga KEDS:

1.

Më 03.03.2017 në NS 35/10 kV Badovci do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Graçanica 1 (Kodi: 10014004) prej orës 12:00 deri në orën 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Graçanica, Padalishta, Te mbeturinat, Ibër Lepenci dhe Lindja.

Arsyeja e ndërprerjes: Dislokimi i rrjetit 10(20) kV sipas zgjedhjes teknike me numër 11708.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

Më 03.03.2017 në NS 35/10 kV Drenas do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Drenasi 2 (Kodi: 16021007) prej orës 11:00 deri në ora 16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet , pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Drenas te Xhamia, Drenas te Feronikeli, Drenas Qorrovit dhe Drenas Çikatovë.

Arsyeja e shkyçjes: Montimi i ormanit 630 kVA në trafon te Pazari me kod 16021002010.

Ferizaj

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

Më 02.03.2017 në NS110/35/10kV Lipjan do të shkyçet:

· Dalja10kV-Zona Industriale (Kodi: 41000009) nga ora 09:00 deri në ora 10:00

Gjatë kohës sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbesin: konsumatorët komercial të kësaj dalje 10kV.

Arsyeja e shkyçjes: kyçja e trafostacionit të ri.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Xhevat Shyqeri Berisha:Vota e shpresës, është vota për Kryetarin Kampion

lipjanipress

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli priti në takim sot Zëvendësministrin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Shukri Maxhuni.

lipjanipress

Thaçi fton për “dekriminalizim të partive politike”

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Kryetari Ahmeti, mbështet turinirin tradicional për nder të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia

lipjanipress

Kërcënimi Trump – Kina paralajmëron luftë me SHBA

lipjanipress

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti gjatë vizitave në teren

lipjanipress

Eksperti i spiunazhit: Daullet e luftës po bien në Kosovë dhe në Bosnje

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan:PËRKRAHJA E MADHE PËR PROGRAMIN E LËVIZJES VETËVENDOSJE! DHE KANDIDATIN SELATIN RETKOCERI – GARANCË PËR FITORE

lipjanipress

Nishani: Gjendja e drogës dhe e krimit në Shqipëri, më e rëndë se në Meksikë

lipjanipress

Lirohet ish-prokurorja që akuzohej për ryshfet

lipjanipress

Zëdhënësi i Qeverisë i përgjigjet Halil Matoshit: Nuk të pret sakica në një vend

lipjanipress
Skip to toolbar