LipjaniPress

KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë.

Lajme Lipjani Sport Sports

I pari i komunës së Lipjanit z.Imri Ahmeti ka shkruar disa fjalë për ekipen e futbollit KF “Arbëria” më posht mund ta lexonin tekstin e plot.

Të dashur qytetarë,

Qytatarë e sportist të Dobrajës së Madhe jam i gëzuar bashkë me ju me rastin e hyrjes në superlig të futbollit kosovarë të klubit tuaj të futbollit “Arbëria”

Stuhia e kuqe, simpatizantë besnikë të KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë. ??

Ndihem mirë që e riaktivizuam klubin në vitin 2014 dhe sot e shënojmë një datë të veçantë të klubit “Arbria” për çka u angazhuan shumë të gjithë sportdashësit e Dobrajës dhe të gjithë të tjerët.

Ne do vazhdojmë të mbështesim klubin duke vazhduar me dinamikë të përshpejtuar krijimin e kushteve të klubit edhe me stadium dhe ambiente tjera të nevojshme për klubin.

Dobraja e ka dëshmuar që kur ka vullnet dhe mbështetje mund të arrihen synimet.

Besoj sot nuk do t’na gjykojnë pse filluam stadionin në dobrajë sepse ky rezultat justifikon kundërshtarët e ndertimit të stadiumin në Dobrajë.

Urime Arbria!
Urime stuhia e kuqe!

Facebook Comments

Related posts

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

Erona Hogjaj nga Rahoveci Finaliste Miss Suisse Francophone.

lipjanipress

Dëshmi të reja: Si i urdhëroi Millosheviq vartësit e tij për t’i fshehur krimet në Kosovë

lipjanipress

Veseli tallet me Kurtin: Kthehu nga Norvegjia, nuk do të ketë luftë

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

Haradinaj prokurorit serb që kërkoi dërgimin e Ramushit në Hagë : Pushka top t’u bëftë

lipjanipress

Nis përdorimi i shqipes në Maqedoninë jugore (FOTO)

lipjanipress

Quni nuk tregon se si do të votonte për demarkacionin

lipjanipress

Suedia i mbron zyrtaret e veta që veshën shami gjatë vizitës në Iran (Foto)

lipjanipress

Përgatitje për luftë? Rusia stërvit edhe fëmijët për të qëlluar me armë (VIDEO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës Topliçan -Grackë

lipjanipress
Skip to toolbar