LipjaniPress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

Lipjani Sport

Klubi i futbollit KF Ulpiana nga Lipjani e humbi hapin që të ngritet sa ma lartë në tabele që pjesën pranverore ta këte sa ma të qetë, derisa një lajm shumë i keq vjen nga futbollistët lipjanas.

Njoftohet se lojtarët nuk kanë marrë rroga tash e dy muaj. “Nuk kemi marrë rroga tash e dy muaj”, i ka thënë Ulpianapress njëri nga lojtarët në kushte anonimiteti.
Ndryshe, KF Ulpiana e ka përfunduar stinorin vjeshtor në pozitën e dymbëdhjet me 16 pikë të grumbulluara, ndërsa stinorin pranveror nuk e ka filluar mirë pasi humbi duelin me Flamurtarin dhe tani mbetet në zonën e rrezikuar në tabelë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

MS Quality dhuron 3 paleta pije freskuese gjatë ndeshjes KF-Ulpiana VS KF-2 Korriku(FOTO)

lipjanipress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress

Të mërkurën, në Restorant “Magma” Lipjan, Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, z.Kadri Veseli njëherit edhe Kryetar i Kuvendit të Kosovës ka bashkëbiseduar me strukturat e degës së PDK-së në Lipjan,

lipjanipress

RONALDO LA PRAPA MESSIN, FITON NJË ÇMIM TJETËR

lipjanipress

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Ndërron Jetë Florenc Beqiri, Shqiptari Që u Masakrua Në Burgun E Francës

lipjanipress

Ç’NA DUHET NJË SHTET, KU ATA QË LUFTUAN DHE FËMIJËT E TYRE E BRAKTISIN ATË

lipjanipress

VAZHDON MOBILIZIMI I LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

lipjanipress

Mini-Maratone, TRADICIONALE VRAPOJM SHTIGJEVE TE HARADIN BAJRAMIT

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress

U ndihmuan me miell mbi 600 familje me nevojë në tërë Kosovën

lipjanipress
Skip to toolbar