LipjaniPress

Kjo është dëshmia që e konfirmon! Iluminati ekziston

Lajme

Ish ministri i mbrojtjes së Kanadasë ka bërë një deklaratë tronditëse se “Illuminati” është i vërtetë dhe po drejton fshehurazi botën duke bërë “triliona” nga industria e naftës.

Paul Hellyer, ish-ministër i mbrojtjes së Kanadasë, besohet të jetë politikani më i lartë që ka mbështetur haptazi teorinë e Iluminatit

94-vjeçari tha se anëtarët e saj të pasur vazhdojnë të bëjnë luftëra të panevojshme dhe të përqëndrohen në fitime, në vend që të ndihmojnë planetin.

Hellyer beson se grupi ka teknologjinë për të ndryshuar efektet e ndryshimeve klimatike, por nuk do ta bëjë këtë, pasi shumë nga anëtarët e saj janë milionerë të industrisë së naftës.

Illuminati thuhet se është një grup njerëzish të fuqishëm që shumë nga teoricienët të konspiracionit thonë se fshehurazi kontrollon ekonominë botërore.

Sipas Hellyer, shumë nga anëtarët e saj të pasur kanë investuar shumë në industrinë e naftës.

Ish ministri gjithashtu beson se “të paktën katër lloje të të huajve” kanë vizituar Tokën për dekada duke pretenduar se autoritetet janë vazhdimisht në diskutime me ambasadorët jashtëtokësorë.

Kritikët e Hellyerit kanë hedhur poshtë pretendimet e tij duke i cilësuar si të “pabaza”

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Treni godet kamionin në Fushë-Kosovë (Foto)

lipjanipress

Veprimtaria Shkencore e Prof.Dr.Vehbi Imeri,doctor i Shkecave të Ekonomisë dhe kandidat për deputet në Kuvendin e Republikës të Kosovës

lipjanipress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

lipjanipress

Kaloi valixhen në aeroport, ajo që kapën rrezet X i tmerruan të gjithë

lipjanipress

Prishtinë, kështu i shmanget aksidentit që ka mundur të jetë tragjik (Video)

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Vuçiq: Serbia ruan paqen në rajon, nuk pranojmë krijimin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress

Somali:Sulm me makinë-bombë, 8 te vdekur

lipjanipress

Familja Jashari pret zyrtarët e AAK’së në Kullën e saj (Foto)

lipjanipress

Shkupi reagon ndaj Edi Ramës: Mos u merr me Maqedoninë

lipjanipress

Gjatë ditëve në vijim vendet që do të mbesin pa rrymë

lipjanipress
Skip to toolbar