LipjaniPress

Kjo është letra e Thaçit drejtuar Veselit pas tërheqjes nga iniciativa për ushtri (DOKUMENT)

Lajme

Presidenti Hashim Thaçi sot përfundimisht është tërhequr nga iniciativa e tij për të formuar ushtrinë e Kosovës me anë të një ligji, transmeton Koha.net.
Këtë tërheqje ai e bëri pas presioneve ndërkombëtare, në krye me SHBA-në dhe NATO-n, që kërkojnë formimin e ushtrisë së Kosovës vetëm me ndryshime kushtetuese.

Lidhur me këtë tërheqje Thaçi ka njoftuar me anë të një letre, të cilën ia ka dërguar kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit.

KTV-ja ka siguruar letrën e Thaçit dërguar Veselit.


Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Departamenti i Gazetarisë mban konferencën ndërkombëtare “Prishtina Media Days”

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Stoltenberg: Të implementohen marrëveshjet e arritura në Bruksel

lipjanipress

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndihmon Komunën e Lipjanit me miell, pako higjenike dhe ushqimore

lipjanipress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

lipjanipress

Protesta për vdekjen e Arbenita Spahiut, mjeku ua tregon gishtin qytetarëve

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, gjatë sulmit përdori edhe bombë

lipjanipress

Vritet edhe një kosovar në Siri

lipjanipress

Musliu: UNMIK ka procesverbale ku Lumezi thotë se nuk e ka provimin e jurisprudencës

lipjanipress

Linda Shahini rizgjedhet kryesuese e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar