LipjaniPress

Kjo ishte bomba e Ismet Beqirit për Ushtrinë

Lajme

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Ismet Beqiri është i pari që ka paralajmëruar se Kosova nuk e ka mbështetjen e shteteve mike për krijimin e ushtrisë së Kosovës. Nuk dihet se nga është informuar Beqiri për këtë kundërshtim, por ai këtë e kishte thënë haptazi kur në Parlamentin e Kosovës, gjatë debatit më 14 shkurt, kur ishte aprovuar rezoluta për ushtrinë.
Beqiri ka thënë se ai dhe LDK do të jenë kundër formimit të Ushtrisë pa përkrahjen e miqve ndërkombëtarë, SHBA-së dhe NATO-s. “Pa ta nuk do të ishim këtu ku jemi”, tha Beqiri.

“Asnjë votë timen nuk do të merr asnjë propozim që nuk e ka mbështetjen e NATO-s dhe Amerikës. Gjërat duhet të ua themi qytetarëve atë që po na thonë nëpër takime”, tha ai.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Publikohen fotografitë e ushtarëve të vrarë sirianë nga sulmët ajrore të SHBA’së (FOTO)

lipjanipress

Çelaj thotë se Vetëvendosje po e frikëson drejtësinë

lipjanipress

LEKAJ TAKON THAÇIN PAS POLEMIKAVE

lipjanipress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Çfarë premtuan deri tash partitë politike që po e kërkojnë votën?

lipjanipress

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Rrjetet sociale vazhdojnë të përdoren për shpërndarje të ideologjive ekstremiste

lipjanipress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Njoftojmë fermerët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

lipjanipress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar