LipjaniPress

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Sport

Vendimi i Konfederatës Afrikane të Futbollit për të ndryshuar periudhën e zhvillimit të Kupës së Afrikës 2021 nga qershori në janar me arsyetimin e “kushteve të motit të pafavorshme” në Kamerun gjatë verës tashmë ka prishur planet e disa klubeve europiane. I pari që ka reaguar, madje me forcë, është trajneri i Liverpoolit, Jürgen Klopp:

“Ne duhet të mendojmë si një klub dhe të marrim vendime duke e ditur që për katër javë nuk do të jemi në gjendje të mbështetemi te lojtarët afrikanë. Unë nuk mund ta respektoj më shumë Kupën e Afrikës, është një turne shumë interesant, por të luash në mes të sezonit është një problem i madh. Ndryshimi i zhvillimit të turneut nga qershori në janar është një katastrofë për Liverpoolin.”

Këtë deklaratë Klopp e dha në konferencën për shtyp para përplasjes kundër Manchester United ë fundjavë. Edicioni i vitit 2017 i Kupës së Afrikës u zhvilluar për herë të parë në verë, në Egjipt, ndërsa i vitit 2021, në Kamerun, do të luhet, përsëri në janar. Kjo do të thotë se Liverpooli do të humbasë në një pikë delikate të sezonit emra të tillë si Salah (Egjipt), Mané (Senegal) apo Keïta (Guinea)… Një goditje e madhe për “The Reds”./supersport

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nuk ndalet Guardiola, Man City arrin marrëveshje me mesfushorin brazilian

lipjanipress

One Life dhuron donacion për dy ekipe të Ligës totale në Ferizaj KF GZIMI dhe KF ASHKANET ku këta 24 lojtarë u furnizuan me ndresa dhe trenerka.

lipjanipress

RONALDO LA PRAPA MESSIN, FITON NJË ÇMIM TJETËR

lipjanipress

Katastrofë, kjo nuk i ka ndodhur më parë Cristiano Ronaldos (Foto/Video)

lipjanipress

Reali merr një lajm të keq para ndeshjes me Celtan

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Kovacic a je normal? (Video)

lipjanipress

Juventus iu rikthehet fitoreve (Video)

lipjanipress

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress

Lampard e do Iscon ne Chelsea

Granit

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Benzema paralajmëron Mbappen

lipjanipress
Skip to toolbar