LipjaniPress

Koha kur në Kosovë vriteshin fëmijët për hakmarrje (Video)

Lajme

Në ditën e parë të kësaj jave (të hënën) në RTK, në emisionin “Arkivi” u shfaq emisioni për një ngjarje tragjike që ka ndodhur në vitin 1971 në fshatin Lladroc të Malishevës. Bëhet fjalë për vrasjen e dy fëmijëve për shkak të hakmarrjes.

Njërës familje i kishte vdekur familjari në Burgun e Nishit dhe duke e akuzuar tjetrën se kishte dorë në atë vdekje që e konsideronin vrasje, hakmerret ndaj familjes duke ia vrarë dy fëmijë. Për vrasjen ishin akuzuar mësuesi i dy fëmijëve dhe vëllai i tij. Rasti kishte bërë bujë, pasi ishin shkelur të gjitha traditat duke u vrarë fëmijë për hakmarrje. Pas kësaj vrasjeje, dy të akuzuarit ishin ekzekutuar pas një gjykimi që ka zgjatur rreth 4 vjet.

Më poshtë mund ta shikoni emisionin e shfaqur në RTK:

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli: Do ta bëjmë ushtrinë për të garantuar të ardhmen e fëmijëve tanë

lipjanipress

Zvicra në nevojë për 134 mijë punëtorë të rinj me orar të plotë

lipjanipress

Kroacia dhe Çekia me qëndrime të ndryshme rreth anëtarësimit të Kosovës në NATO

lipjanipress

A e dini se kryeministri i Kanadasë është feminist?

lipjanipress

Ferati: Muri do të rrënohet, s’ka rëndësi afati

lipjanipress

Komisioni për matjen e territorit nesër publikon raportin, nuk i bën përshtypje dorëheqja e Humollit

lipjanipress

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli priti në takim sot Zëvendësministrin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Shukri Maxhuni.

lipjanipress

Telashe të mëdha me ngrohje në shkollat e Prishtinës

lipjanipress

Dënohet me dy vjet burg ish-ministri i Brendshëm i Francës

lipjanipress

AMBASADA BRITANIKE: QEVERIA ARGUMENTOI LIGJSHMËRINË E DREJTORIT TË DOGANAVE

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

Departamenti i Gazetarisë mban konferencën ndërkombëtare “Prishtina Media Days”

lipjanipress
Skip to toolbar