LipjaniPress

Koloneli Daniele Bajata me bashkëpunëtor nga KFORI, vizituan Xhaminë Mulla Sherif Ahmeti Lipjan.

Lajme Lipjani

Delegacionit te KFOR-it i shprehen respektin dhe mirëseardhje; Kryeimami Burim Arifi dhe Imami i xhamisë Mulla Skender Mehmeti.
Koloneli Daniele Bajata u shpreh se ndihet shumë i kënaqur me bashkëjetesen, tolerancen dhe sukseset që pash në qytetin e Lipjanit.
Neve falenderuam KFOR-in për sigurinë që ofron qytetarëve të Kosovës dhe për vizitën, dhe intersimin qe pati për të ditur më shumë për xhamine dhe Islamin.LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrëzohet aeroplani luftarak amerikan që po shkonte drejt Koresë së Veriut (FOTO)

lipjanipress

Gazetari amerikan pas qëndrimit në Mitrovicë: Në Kosovë, paqja është e ndërtuar mbi ndarjen

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fshatin Babush

lipjanipress

19 VITE MË PARË: RRËFIMET PËR PROTESTËN “BUKË PËR GRATË DHE FAMILJET E DRENICËS”

lipjanipress

⚽️Turniri Tradicional në ⚽️futbollin e vogël ⚽️“Xhavit Kozhani”- BURGIA

lipjanipress

Tiranë: Del nga shtëpija për të fituar kafshatën e gojës për fëmijet e tij edhe kjo ndodh (Video+Foto)

lipjanipress

Eskalojnë raportet mes Turqisë e Holandës

lipjanipress

Donacion për Lipjananasit: Shoqata e Prodhuesve të Qumshtit të Kosovës (FOTO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me OJQ “Zëri i Romëve, Ashkalinjëve dhe Egjiptasve”

lipjanipress

Demarkacioni dhe Ushtria të kryhen para zgjedhjeve, thotë Bulliqi

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Aderime në Nisma Socialdemokrate në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar