LipjaniPress

Komandanti i KFOR’it nuk e përkrah Ushtrinë e Kosovës

Lajme

Komandanti i KFOR’it, Giovanni Fungo, thotë se Forcën e Sigurisë së Kosovës KFOR’i e njeh vetëm në formën aktuale.

Ai ka vizituar gjatë ditës së sotme Gorazhdevcin ku ka biseduar me përfaqësuesit lokalë të serbëve.

Për Radio Gorazhdevcin në gjuhën serbe, ka deklaruar se KFOR’i do të vazhdojë në ruajtjen e sigurisë dhe përmbushjen e misionit të tij në Kosovë ndërsa ka theksuar se Forcën e Sigurisë së Kosovës KFOR’i e njeh vetëm në formën aktuale.

“Forcat e Sigurisë së Kosovës deri më tani kanë punuar brenda mandatit të tyre dhe kjo është forma në të cilën ne i njohim ata”, ka thënë Fungo, ndërsa ka theksuar se KFOR-i do të vazhdojë të kryejë misionin e tij në garantimin e sigurisë, lirisë së lëvizjes pavarësisht të prejardhjes etnike dhe religjionit, transmeton Koha.net.

Tutje, Komandanti i KFOR’it ka deklaruar se kjo forcë do të vazhdojë të ruajë manastirin e Deçanit dhe se në këtë rrafsh asgjë s’ka ndryshuar.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Komandanti amerikan kërkon më shumë trupa për të mposhtur talebanët

lipjanipress

KQZ-ja flet pas vendimit të PZAP-it që Istogu të shkojë në rivotim

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Blerim Ruzhdi Ukaj: Biografia e Kandidatit për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje!

lipjanipress

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

Steinmeier: Bota e vjetër ka marrë fund pas ardhjes së Trumpit

lipjanipress

Ish Kryeministri i Kosoves ndërron jetë!

lipjanipress

Spanja do ta ndalë ‘me forcë’ referendumin në Kataloni

lipjanipress

E dhimbshme, shikojeni se si i moshuari rrokulliset në shkallët lëvizëse (Video)

lipjanipress

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

lipjanipress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

lipjanipress

Facebook me të ardhura prej 3.57 miliardë dollarë në tremujorin e fundit

lipjanipress
Skip to toolbar