LipjaniPress

Komuna e Drenasit ndalon shaminë,mjekrat tek meshkujt, minifundet dhe xhinset në shkolla (Dokument)

Lajme

Temperaturat e ngrohta janë kthyer në Kosovë me ardhjen e stinës së pranverës, por askus në shkollat e komunës se Drenasit nuk do të mund të veshin minifund gjatë kryerjes së detyrës zyrtare.

Kjo pasi në bazë të një rregullore të etikes së veshjes që ka nxjerrë kjo komunë nuk lejohet një veshje e tillë në punë.

Po ashtu sipas kësaj rregullore që po qarkullon në rrjetet sociale, nuk lejohet veshja e xhinëseve, grillonkave e bluzave të zbuluara.
Në këtë rregullore po ashtu ndalohen veshjet me karakter fetar si dhe mjekra e lëshuar nga meshkujt.

Aty bëhet thirrje edhe profesorëve që të realizojnë plan- programin gjatë procesit edukativo-arsimor, orarin e punës etj.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shërbimi Korrektues me qendër gjysmë të hapur edhe në Lipjan

Granit

Vettingu “godet” gjyqtarët dhe prokurorët, Ambasada e SHBA-ve revokon vizat për disa prej tyre

lipjanipress

Kryetari Ahmeti Njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Goditet në kokë me shufër hekuri një 12-vjeçar nga Shkupi

lipjanipress

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

lipjanipress

Këshilltari i Presidentit: Me 11 qershor nuk kemi zgjedhje, por referendum

lipjanipress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

lipjanipress

Grupi Koha tenton të fitojë financiarisht nga plagosja e Azem Vllasit

lipjanipress

Kjo ishte bomba e Ismet Beqirit për Ushtrinë

lipjanipress

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress

Kjo është gruaja që e dogji Shqipërinë në vitin ’97 (Video)

lipjanipress

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress
Skip to toolbar