LipjaniPress

Komuna e Lipjanit e dënon rastin e thyerjes së xhamit të dritares në shkollën “Vëllëzërit Aksiq” në fshatin Rubovc

Lipjani

Reagim nga Komuna e Lipjanit
Komuna e Lipjanit e dënon rastin e thyerjes së xhamit të dritares në shkollën “Vëllëzërit Aksiq” në fshatin Rubovc, rast ky që raportohet të ketë ndodhur pasditën e djeshme (05.04.2017).

Menjëher pas njoftimit, Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Sefer Tasholli ka dalur në vendin e ngjarjes dhe ka parë nga afër rastin që ka ndodhur. Në vendin e ngjarjes po ashtu kanë dalur edhe hetuesit e policisë nga stacioni policorë i Lipjanit.
Aty kanë biseduar me drejtorin e shkollës dhe me punëtorët e tjerë rreth rastit të thyerjes së një xhami të dritares së koridorit të objektit shkollorë.
Pavarësisht se kush ka qenë shkaktar i këtij incidenti, institucioni i komunës e dënon këtë rast dhe kërkon nga organet kompetente që të hetojnë rastin në fjalë.
Komuna e Lipjanit bënë apel tek prindërit dhe tek të gjithë banorët e fshatit Rubovc, që rastin e till të mos e politizojnë pavarësisht se kush mund të jetë kryerësi i kësaj vepre dhe t’i ruajn raportet e mira ndër njerëzore dhe ndër etnike të cilat i kanë kultivuar me vite të tëra.
Njëherit kërkojmë edhe nga disa media lokale që të raportojnë drejtë dhe pa paragjykime për rastet e tilla sepse informatat e gabuara që mund t’i plasojnë, ndikojnë negativisht tek qytetarët./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Xhenoveva Ruiz Calavera viziton Xhamien e lipjanit

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Ish antari i VV, studenti nga Dardana paralajmëron parti të re polike, themelimin e 1 Levizje

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi.

lipjanipress

Mini-Maratone, TRADICIONALE VRAPOJM SHTIGJEVE TE HARADIN BAJRAMIT

lipjanipress

Parashikimi i motit për javën që po vjen

lipjanipress

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës Dega në Lipjan

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress

Xhevat Shyqeri Berisha:Vota e shpresës, është vota për Kryetarin Kampion

lipjanipress

Nga shtatori i 2017 shkolla fillore “Dy Dëshmoret” do të renovohet në tërësi brenda dhe jashtë.

lipjanipress
Skip to toolbar