LipjaniPress

Komuna e Lipjanit ka shpallur thirrjen publike për aplikim për përkrahjen e fermerëve

Lipjani

Ju njoftojmë se Komuna e Lipjanit ka shpallur thirrjen publike për aplikim për përkrahjen e fermerëve në fushën e perimkulturës dhe blegtoris për vitin 2017. Fermerët do të përkrahen me serra dhe me makina mjelëse për lopë qumështore.
Thirrja për aplikim do të jetë e hapur 15 ditë nga data e publikimit./Lipjanipress.com//
http://kk.rks-gov.net/lipjan/getattachment/Njoftimet/njoftimi-per-bujqesi.pdf.aspx

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Posta gjermane kërkon punëtorë nga Kosova

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

Urimi i Kryetarit Ahmeti për Ditën e Mësuesit

lipjanipress

Donacion për Lipjananasit: Shoqata e Prodhuesve të Qumshtit të Kosovës (FOTO)

lipjanipress

Lipjan: Zvarritja e rrethrrotullimit kthehet ne “pikë të zezë”

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

lipjanipress

Treni godet kamionin në Fushë-Kosovë (Foto)

lipjanipress

Shkumbin Demolli: Njoftim Për Protest Me daten 17tetor Sheshi Skenderbeu,protestojm me Moton Duam Pun,Ftojm LVV-LDk-Alternativen dhe tëgjith qytetart të Na Bashkohen.

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Call Center Agent bewerben Sie sich als Mitarbeiter im Kundenservice für Vodafone (Prishtina)

lipjanipress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

lipjanipress
Skip to toolbar