LipjaniPress

Komunikat :Partia e Ashkalive për Integrim Dega-Lipjan

Lipjani

Në vazhden e Aktiviteteve të Partisë të Ashkalive për Integrim , sot u takuam , me zotri Fitim Selimi , kryetarë I AAK në Lipjan.

Në takim u bisedua për aktualitetet e fundit në Komunën e Lipjanit, njēherit u diskutua edhe për mundesin e bashkpunimit ndermjet AAK dhe PAI.

PAI ,njoftonë opinjonin e gjërë Lipjanas që është ,në perpilim te platformes politike , për zgjedhjet e lokale të keti viti.

Partia e Ashkalive për Integrim , njoftonë elektoratin e sajë , si dhe te gjithë Ashkalit , që si angazhimi kryesorë e ka bashkimin e Ashkalive nën ombrellenë e sajë.

Aderimet e fundit janë indikator, që qellimi ynë është i arritëshem.

Ashkalit e bashkuarë faktorë politik në politikbërjen në Lipjan./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

Protestë gjithë popullore kundër vendimit politik në rastin e Kumanovës.

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagon Demantim Levizjës Vetëvendosje!(FOTO)

lipjanipress

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti agjendën elektorale të takimeve me qytetarët e vazhdoj sonte në Kraishtë

lipjanipress

Këshilli komunal i viktimave të dhunës në baza gjinore mban takim pune

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan: Ftesë për qytetarët

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Bashkëluftëtarë i “Zahir Pajazitit” Disa vargje Për PDK-në

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress
Skip to toolbar