LipjaniPress

Konfiskohen 600 kg mish me afat të skaduar në Viti

Lajme

Në Viti janë konfiskuar 600 kilogramë mish me afat të skaduar të cilat brenda disa ditëve pritet të asgjësohen.

Këtë e ka konfirmuar edhe Skender Ahmeti, drejtori i Inspektoriatit në Viti i cili ka thënë që qytetarët nuk kanë nevojë që të shqetësohen pasi mishi me afat të skaduar në Viti do të asgjësohet, njofton Klan Kosova.

“Është bërë inspektimi për konfiskimin e mishit dhe ka hasur në disa lloje të mishrave që kanë qenë me afat të skaduar”.

“Është urdhëruar që të bëhet asgjësimi në mënyrë që të mos ketë pasoja për njerëzit”, ka thënë Ahmeti në një lidhje direkte në Klan Kosova.

Ahmeti ka thënë që qytetarët nuk kanë nevojë të shqetësohen.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Këto janë pagat e reja në sektorin publik të shëndetësisë në Kosovë

Rexhep Isufi

Në Lipjan nuk është mbajtur mbledhja e KK-së, Opozita qendron në kërkesën për mbajtje të mbledhjës të jashtzakonshme

lipjanipress

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

VMRO këmbëngul për zgjedhje të reja

lipjanipress

Përfaqësuesit e Ashkalinjëve Rreshtohen me Opozitën

lipjanipress

FAZ: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress

Qeverisje profesionale për Lipjanin me 144.

lipjanipress

Partitë politike ta gjejnë një formulë për Demarkacionin, thotë Haliti

lipjanipress

Kosovari dorëzohet në polici, pranon se kreu vrasje natën e Pashkëve në Vjenë

lipjanipress
Skip to toolbar