LipjaniPress

Konfiskohen 600 kg mish me afat të skaduar në Viti

Lajme

Në Viti janë konfiskuar 600 kilogramë mish me afat të skaduar të cilat brenda disa ditëve pritet të asgjësohen.

Këtë e ka konfirmuar edhe Skender Ahmeti, drejtori i Inspektoriatit në Viti i cili ka thënë që qytetarët nuk kanë nevojë që të shqetësohen pasi mishi me afat të skaduar në Viti do të asgjësohet, njofton Klan Kosova.

“Është bërë inspektimi për konfiskimin e mishit dhe ka hasur në disa lloje të mishrave që kanë qenë me afat të skaduar”.

“Është urdhëruar që të bëhet asgjësimi në mënyrë që të mos ketë pasoja për njerëzit”, ka thënë Ahmeti në një lidhje direkte në Klan Kosova.

Ahmeti ka thënë që qytetarët nuk kanë nevojë të shqetësohen.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Urimi i veçantë i kryetarit legjendar

lipjanipress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

lipjanipress

PDK dega në Lipjan ,mbajti takim në qytetin e Lipjanit

lipjanipress

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

lipjanipress

Hoxhaj: PDK parti që i vendos interesat e qytetarëve gjithnjë të parat

lipjanipress

Kadri Veseli i bën ofert antarit të Vetëvendosjes!

lipjanipress

Ambasadori Greiçevci: Ende nuk dihet identiteti i të vdekurve nga sulmi terrorist

lipjanipress

Intelektuali Agim Bahtiri godet komandantët

lipjanipress

OPERACIONET NË ZEMËR NË KOHË PANDEMIE

lipjanipress

Njoftim: Presion Zonës Express për mostransmetim të dokumentarit për Elvis Pistën

lipjanipress
Skip to toolbar