LipjaniPress

Kosova buzë gremines

Op/Ed

Në shtetin e Kosovës ekzistojnë vetëm dy klasa, ajo e oligarkëve (të pasurit ilegalisht) dhe qytetari i rëndomtë.
“Oligarkët e bizneseve, që tani janë bërë aq shumë të fuqishëm, pas luftës kanë shkelur çdo ligj dhe duke zhvatur qytetarët kanë rritur përfitimin e tyre në mënyrë ilegale, duke u shendërruar në megalo-oligarkë”. Sot nga 35 mijë biznese private aktive në Kosovë, dhjetë për qind e tyre vlerësohet të kenë pasuri prej disa milionave eurosh. “Njerëzit më të pasur të këtij vendi, sipas biznesëve kosovarë, është shumë vështirë të identifikohen. Për ta më shumë flitet, sesa ka të dhëna konkrete. Por, një dihet saktësisht – pasuritë e tyre janë si rezultat i hajnive dhe intrigave me politikën”./Lipjanipress.com//

“Shumica e qytetarëve po mbahen me lëmoshë”, rruget e kryeqytetit dhe qytetevë tjera janë plot me lypes, me lokale te mbushur me te rinjë qe rinë në meshir te fatit….

Ka ardhur koha për ndryeshim per një Parlament dhe Qeveri të përgjegjëshme, JU votues e keni fatin në doren tuaj!

Shkruar nga Ardian Nokaj – kandidat për deputet nga SDA – BSDAK

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

Kryetari i Forumit Rinor Sami Borovci me Forumin Rinor te AKR-së bejn homazhe ne prekaz.(Foto)

lipjanipress

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

Reflektime nga Pajtimet e Gjaqeve (Ismail Gashi)

lipjanipress

MIRSAD TAHIRI VIP ASHKANLIA NË KOSOVË (FOTO)

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Bashkëluftëtarë i “Zahir Pajazitit” Disa vargje Për PDK-në

lipjanipress

Partnerizimi i Lipjanit me Kaiserslauternin e Gjermanis n’rrugë të mbarë.

lipjanipress

“Në Lipjan fitoi Imri Ahmeti , jo LDK-ja !”

lipjanipress

Për një qeverisje që nuk e kemi parë në Lipjan Shkruan: Albulena Kelmendi

lipjanipress

Po duam punë, mjaftë me mashtrime

lipjanipress

Behgjet Pacolli duhet të jet Kryeminister i Kosovës dhe duhet të qeveris me kosovën sepse vetëm Behgjet Pacolli është i duhuri për kosovën ate e duan edhe Qytetarët për Kryeministēr

lipjanipress
Skip to toolbar