LipjaniPress

Kosovari dorëzohet në polici, pranon se kreu vrasje natën e Pashkëve në Vjenë

Lajme

Një kosovar 27 vjeçar ka pranuar se ka vrarë një boshnjak duke u dorëzuar në stacionin policor të Brigittenau në Vjenë.

“Kam qenë unë ai që e ka varë, ja merreni dhe armën”, citohet të ketë thënë kosovari, identiteti i të cilit nuk është bërë publik nga Policia, raportojnë mediat në Austri.

Vrasja ka ndodhur në mëngjesin e së dielës teksa vendi ishte në festë për Pashkët dhe kishte tronditur opinionin për shkak se viktima ishte gjetur i shtrirë plot gjak skaj një rruge, afër një restorani ku punonte ai, raporton Insajderi.

Kosovari, siç raporton “volksblatt” ishte dorëzuar në stacionin më të afërm të policisë tek vendbanimi i tij duke dorëzuar edhe armën me të cilën e ka kryer krimin.

Dëshmitarët në anën tjetër i kanë thënë Policisë se vrasja e cila ka ndodhur në orën 15:00, dhe se kanë parë një person teksa largohej në shpejtësi dhe më pas kanë dëgjuar edhe klithmat e viktimës, që nuk i duroi plagëve dhe vdiq para se ndihma e shpejtë të vinte në vend të ngjarjes.

Zyra shtetërore e Hetimeve Penale ka konfirmuar se tashmë e kanë ndaluar kosovarin dhe se kanë pushuar kërkimet për të dyshuarit e tjerë, pasi ai ka konfirmuar se kur e ka kryer vrasjen ka qenë vetëm.

Nuk raportohet se cili ka qenë motivi i kësaj vrasje pasi 27 vjeçari ka kërkuar që të mos deklarohet pa e siguruar avokatin.

Viktima ishte një punonjës 26 vjeçar, shtetas i Austrisë me origjinë nga Bosnja dhe Hercegovina./Insajderi.com

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

SHBA’ja burgos djalin e deputetit rus, reagon keq Rusia

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Pas sulmit terrorist në Londër, Parlamenti merr një vendim

lipjanipress

Gjermania numër rekord vendesh të lira pune

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Selim Pacolli sqaron se kur do të përfundojë kufizimi për veturat në Prishtinë

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress

LDK – Presidentit: Po bën fushatë nëpër shkolla

lipjanipress

Profesori në Pejë matë forcat me nxënësit (Video)

lipjanipress

Ministria e Bujqësise nuk ka mjete të mjaftueshme per ti permbushur kërkesat e fermerëve të dëmtuar nga Natyra.

lipjanipress

Për Kravatat e Kryeministrit Haradinaj, “kujdesen edhe disa bashkëatdhetar nga Luksemburgu”

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress
Skip to toolbar