LipjaniPress

KQZ-ja flet pas vendimit të PZAP-it që Istogu të shkojë në rivotim

Lajme

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të veprojë në përputhje me vendimin e institucioneve përkatëse, sa i përket rivotimit në Komunën e Istogut. Kështu tha për Express, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

“Për modalitetet tjera do të vendoset nga KQZ-ja”, u shpreh ai.

Gjykata Supreme ka hedhur poshtë ankesat ndaj vendimit të PZAP-it që komuna e Istogut të shkojë në rivotim.

Përfundimisht kjo komunë do të shkojë edhe një herë në votim.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

Haziri koordinohet me BIK’un në Gjilan “për ndërtimin e xhamive dhe një qendre islamike”

lipjanipress

Dënohet me dy vjet burg ish-ministri i Brendshëm i Francës

lipjanipress

Haradinaj nesër para Gjykatës në Colmar ballafaqohet me akuzat e Serbisë

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

Drama e avionit britanik në Danimarkë (Foto)

lipjanipress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

lipjanipress

Raportohet se ka humbur Xhejlane Abdullahu

lipjanipress

Shteti ia deponon kundërligjshëm mbi 130 mijë euro një banke

lipjanipress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

lipjanipress

Greqia rinis garën e armatimit me Turqinë, 5 miliardë euro shpenzime

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress
Skip to toolbar