LipjaniPress

KQZ numëron 99.88 % të votave- PAN prin e para (Foto)

Lajme

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar 99.88 për qind të votave nga 2.487 kuti të votimit, për zgjedhjet e 11 qershorit.

Në rezultatet e publikuara nga ky komision, koalicioni PAN ka vetëm 33.98 për qind, duke u renditur si subjekt i parë.

Ndërkaq, Lëvizja Vetëvendosje e cila ka garuar e vetme në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit i ka siguruar 27.12 për qind duke u renditur kështu si subjekti i dytë.

Koalicioni LDK-AKR-AL është renditur në vendin e tretë duke marrë 25.74 për qind të votave.

Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit do të behet pas auditimit të të gjitha kutive të votimit, numrit të votave me kusht dhe votave me postë si dhe shqyrtimit të të gjitha ankesave.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në qytetin e Lipjanit është ngritur Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Partitë në pushtet dhe ato në Opozitë takohen për demarkacionin

Press Lipjani

PDK-Lipjan z. Hajrullahu vizitoi familjen Bekteshi në Rufc të Ri

lipjanipress

Shpërthen tuneli bërthamor në Korenë e Veriut, 200 të vdekur

lipjanipress

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

lipjanipress

Deklarata befasuese e Daut Haradinajt për Vlora Çitakun (Video)

lipjanipress

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

lipjanipress

Stoltenberg: Të implementohen marrëveshjet e arritura në Bruksel

lipjanipress

Përurohet objekti i ri shkollor në Bujan

lipjanipress

Rrugëtimi i sigurt drejt fitores së kryetarit Ahmeti pa balotazh në zgjedhjet e 22 tetorit, u dëshmua edhe në Akllap

lipjanipress

Përplasja frontale me kamionë: Ati dhe fëmija vdesin në aksident në B 462 në Dunningen të Gjermanis

lipjanipress

Edi Rama në AKK: Procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet

lipjanipress
Skip to toolbar