LipjaniPress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

Lajme Lipjani

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti sot mbledhjen e radhës, ku përmbylli certifikimin e Subjekteve Politike dhe Kandidatëve që do të marrin pjesë në Zgjedhjet e Parakohshme për Kuvend, më 11 qershor.
Në këtë mbledhje, KQZ, nëpërmjet një njoftimi, ka bërë të ditur se certifikoi Kandidatët e Subjekteve Politike nga radhët e komuniteteve, pas verifikimeve lidhur me përkatësinë etnike të kandidatëve të tyre.

Lista e Subjekteve Politike, Kandidatët e të cilave u certifikuan nga KQZ, janë:

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gazeta maqedonase “e gjen” origjinën e shqiptarëve: Janë nga Afrika!

lipjanipress

Osmani: Kur thosha se PDK-ja nuk i respekton marrëveshjet, në LDK shanin e bërtisnin

lipjanipress

Ta ndihmojmë invalidin e luftës Irfan Xhaferin

lipjanipress

Veseli: Do ta bëj të pamundurën që të ofroj mbështetje institucionale për të lehtësuar të bërit biznes

lipjanipress

Danush Ademi morri pozitën e Nënkryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës

lipjanipress

Kocijancic tregon se për çfarë do të bisedohet në Bruksel

lipjanipress

Skandali me mishin e prishur, mësohet sa kilogram kanë hyrë për një vit nga Belgjika në Kosovë

lipjanipress

Veseli prapë ia ngatërron mbiemrin deputetes së LDK-së

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti sot në shënimin e ditës së SHFMU “Haradin Bajrami “në Magurë

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar