LipjaniPress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

Lajme Lipjani

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti sot mbledhjen e radhës, ku përmbylli certifikimin e Subjekteve Politike dhe Kandidatëve që do të marrin pjesë në Zgjedhjet e Parakohshme për Kuvend, më 11 qershor.
Në këtë mbledhje, KQZ, nëpërmjet një njoftimi, ka bërë të ditur se certifikoi Kandidatët e Subjekteve Politike nga radhët e komuniteteve, pas verifikimeve lidhur me përkatësinë etnike të kandidatëve të tyre.

Lista e Subjekteve Politike, Kandidatët e të cilave u certifikuan nga KQZ, janë:

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Arsim Jashari zyrtarizon kandidimin për Asamable Komunale Lipjan

lipjanipress

Dhjetëra pasagjerë evakuohen pas “eksplodimit në metronë e Parisit”

lipjanipress

Aktualisht qetësi totale në Mitrovicë

lipjanipress

Turqia arreston 610 persona, dyshohen për terrorizëm

lipjanipress

ISIS-i thirrje për sulme dhe luftë ndaj Evropës gjatë muajit të Ramazanit

lipjanipress

A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e Alternativës?

lipjanipress

Ndërron Jetë Florenc Beqiri, Shqiptari Që u Masakrua Në Burgun E Francës

lipjanipress

Pamje të tmerrshme në kryeqytet – lypësi i zhveshur në temperatura nën zero (Foto)

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Çelaj thotë se Vetëvendosje po e frikëson drejtësinë

lipjanipress

Teoritë e konspiracionit: Gjenerali kroat është shëndoshë e mirë, vetëvrasja u inskenua

lipjanipress

Gëzohuni, nesër moti do të jetë fantastik

lipjanipress
Skip to toolbar