LipjaniPress

KQZ: Votuan 43.82 për qind e qytetarëve me të drejtë vote

Lajme Zgjedhjet 2017

Në konferencën e katërt për media, Komisioni Qendror Zgjedhor njoftoi se në zgjedhjet e sotme lokale kanë votuar 812 mijë e 157 votues apo 43.82 për qind të votuesve.

Në këtë përqindje nuk janë përfshirë votat me kusht, të cilat do të numërohen në fund, tha kryetarja e KQZ’së, Valdete Daka.

Ajo theksoi se nuk ka pasur ndonjë parregullsi që do ta cenonte procesin zgjedhor.

E pyetur për ndërprerjen e rrymës në qendra të ndryshme votimi, ajo tha se nuk janë raportuar në KQZ raste të tilla.

Facebook Comments

Related posts

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

lipjanipress

Urdhri i Trump-it për dëbimin e myslimanëve nga SHBA i detyron ata të kthehen në Irak

lipjanipress

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress

Derisa Mustafa fliste, deputetët.

lipjanipress

Call Center Agent bewerben Sie sich als Mitarbeiter im Kundenservice für Vodafone (Prishtina)

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

A bash te Daut Haradinaj paska mbetur puna a?!

lipjanipress

“Zaev ka pranuar ndryshimin e kufijve mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës”

lipjanipress

Prokuroria konfirmon se po heton rreth 100 raste të krimeve të luftës

lipjanipress

19 vjeçari pranoi se ka kryer vrasjen, u dënua me 5 vjet burg

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress
Skip to toolbar