LipjaniPress

KQZ: Votuan 43.82 për qind e qytetarëve me të drejtë vote

Lajme Zgjedhjet 2017

Në konferencën e katërt për media, Komisioni Qendror Zgjedhor njoftoi se në zgjedhjet e sotme lokale kanë votuar 812 mijë e 157 votues apo 43.82 për qind të votuesve.

Në këtë përqindje nuk janë përfshirë votat me kusht, të cilat do të numërohen në fund, tha kryetarja e KQZ’së, Valdete Daka.

Ajo theksoi se nuk ka pasur ndonjë parregullsi që do ta cenonte procesin zgjedhor.

E pyetur për ndërprerjen e rrymës në qendra të ndryshme votimi, ajo tha se nuk janë raportuar në KQZ raste të tilla.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK dhe LDK flasin për emrat e mundshëm për garën e Prishtinës

lipjanipress

Komisioni për Punë të Brendshme e kërkon për raportim drejtorin e policisë

lipjanipress

AAK arrin marrëveshje koaliconi me dy parti (Foto)

lipjanipress

Veliaj: Brenda 5 viteve Tirana do të jetë epiqendër e Ballkanit

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Deklarata befasuese e Daut Haradinajt për Vlora Çitakun (Video)

lipjanipress

Nuk ndalet Haki Abazi: Nuk mjafton me dorëheqjen e Shpend Ahmetit, ja çka kërkon tjetër

lipjanipress

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Press Lipjani

‘Kodra e Trimave’ proteston kundër ndaljes së shpeshtë të rrymës (Video)

lipjanipress

Kosova propozon në Mal të Zi mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive

lipjanipress

DETAJET e ngjarjes tronditëse në Fier, çfarë ndodhi me nxënësen e Dizajnit

Press Lipjani

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan demanton rrenat e Kampionit Ahmeti kinse ka kaluar në strukturen e LDK-së

lipjanipress
Skip to toolbar