LipjaniPress

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan z. Shukri Buja i shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së ,sot bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh në nderim të të rënëve për liri

Lipjani

PDK-Lipjan nderon të rënët për liri
Lipjan, 15 prill 2017
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan z. Shukri Buja ,njëherit deputet në Kuvendin e Kosovës dhe znj.Selvije Halimi kryetare e Gruas Demokratike dega në Lipjan dhe deputete në Kuvendin e Kosovës, të shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së ,sot bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh në nderim të të rënëve për liri gjatë muajit prill të vitit 1999. Fillimisht në fshatin Akllap sëbashku me Sabit Pacollin kryetarin e AKR-së bënë zbulimi e pllakës përkujtimore të Ibrahim Gashit e për të vazhduar në Kompleksin Memorial në fshatin Sllovi si dhe tek lapidari dëshmores Zylfije Gashi ne fshatin Turbovc
Lavdi të gjithë të rënëve për liri!/Lipjanipress.com//
Sektori për informim dhe arkiv

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim përfaqësueset e Forumit për Iniciativa Qytetare

lipjanipress

Dy policë nga Lipjani shpëtojnë jetën një të moshuare – tentonte të vetëvritej

lipjanipress

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress

Protestë gjithë popullore kundër vendimit politik në rastin e Kumanovës.

lipjanipress

Përfaqësuesit e World Visionit Kryetari Ahmeti pret në Lipjan

lipjanipress

Blerim Ruzhdi Ukaj: Biografia e Kandidatit për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje!

lipjanipress

Fillon izolimi dhe riparimi i pjesës së jashtme të objektit të Komunës (Foto)

lipjanipress

Opozita kritikon komunën e Lipjanit për tejkalim të numrit të të punësuarve

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Nikka publikon këngën e saj me te re ‘Ani Mori Nuse’ (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar