LipjaniPress

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan z. Shukri Buja i shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së ,sot bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh në nderim të të rënëve për liri

Lipjani

PDK-Lipjan nderon të rënët për liri
Lipjan, 15 prill 2017
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan z. Shukri Buja ,njëherit deputet në Kuvendin e Kosovës dhe znj.Selvije Halimi kryetare e Gruas Demokratike dega në Lipjan dhe deputete në Kuvendin e Kosovës, të shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së ,sot bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh në nderim të të rënëve për liri gjatë muajit prill të vitit 1999. Fillimisht në fshatin Akllap sëbashku me Sabit Pacollin kryetarin e AKR-së bënë zbulimi e pllakës përkujtimore të Ibrahim Gashit e për të vazhduar në Kompleksin Memorial në fshatin Sllovi si dhe tek lapidari dëshmores Zylfije Gashi ne fshatin Turbovc
Lavdi të gjithë të rënëve për liri!/Lipjanipress.com//
Sektori për informim dhe arkiv

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sabit H. Pacolli: Kryetari i degës së AKR-së në Lipjan uron besimtaret islam muajin e shenjtë të Ramazanit

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Në Kolegjin “Mehmet Akif”mbahet ceremonia e diplomimit të maturantëve të gjeneratës së 12-të

lipjanipress

Behgjet Pacolli duhet të jet Kryeminister i Kosovës dhe duhet të qeveris me kosovën sepse vetëm Behgjet Pacolli është i duhuri për kosovën ate e duan edhe Qytetarët për Kryeministēr

lipjanipress

Mediat kroate: Serbët dëbuan kroatët nga Janjeva e Kosovës

lipjanipress

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Vërshevc

lipjanipress

Aksident dy vetura tek semaforat në Lipjan tre persona të lënduar,(FOTO)

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Nikka publikon këngën e saj me te re ‘Ani Mori Nuse’ (Video)

lipjanipress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress
Skip to toolbar