LipjaniPress

Krojmiri ishte ndalesa e radhës ku kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi programin për Krojmirin dhe Lipjanin.

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Fatkeqësisht në Krojmir duhet intervenuar në çdo gjë:
Rinovimi komplet i shkollës; Përfundimi i asfaltimit të rrugicave; Ndërtimin e trotuareve së bashku me ndriçim; Funksionalizimin e kanalizimit që ka mbetur në gjysmë; Funksionalizimi i ujësjellësit me kapacitet të plotë; Bartja e nxënësve për në shkollë; Ndërtimi i një shtegu për rekreacion në grykën e Krojmirit; Ndërtimin e një ure të re mbi lumin “Drenica”; Ndërtimi i një Ambulante dhe projekte të tjera sa i përket granteve të ndryshme në Bujqësi.
për ti dhënë mbështetje kandidatit Heset Sahiti ishte edhe Valdete Bajrami kryetare e gruas së NISMËS.
Në takim u prezantuan edhe kandidatët për asamble komunale nga NISMA!/LipjaniPress.com//
https://www.facebook.com/PressLipjan/videos/10203613127644979/
https://www.facebook.com/PressLipjan/videos/10203613137925236/
https://www.facebook.com/PressLipjan/videos/10203613151605578/
https://www.facebook.com/PressLipjan/videos/10203613164885910/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Ku mbeti lista e gjat e kriminelve serb që morën pjes në masakrat dhe dhunimet e shkaktuara në Kosovë

lipjanipress

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

lipjanipress

Turqia thotë se viktimat siriane kanë shenja të ‘sarinit’

lipjanipress

Policia jep detaje rreth plaçkitjes së bankës në Shtime

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Emisioni Komiteti Qendror – mysafir Lirak Çelaj (Video e plotë)

lipjanipress

Organizatat ndërkombëtare të përkushtuar ta ndihmojnë Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Kryetari i komunës, z. Naim Ismajli, po merr pjesë në Komitetin Drejtues të NALAS-it

Press Lipjani

Ismet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar