LipjaniPress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

Lajme Op/Ed

Malush Gashi ishte ushtar i UÇK-së i Brigades 121 Kumanova njeri nder ushtaret me të suksesshëm që mori pjesë ne Grykë të Llapushnikut dhe ne shumë beteja të tjera.

Si pasoj e luftës Çlirimtare ballafaqohet me shëndetin e vështir me vite të tera dhe me kushte shumë të dobëta financiare ekonomike, djemtë i shkolloj me munde , sakrifica dhe kushte të vështira, dhe tani me fakultet i bredhin rrugëve.

Ndërsa kabinetin e ke bere me të madh se të Kinës me tulifar kulleri dhe kullere , ndërsa djem të tij nuk pat vend kund në kabinet dhe ne ketë shtet. Keni ndare mjete për shërimin e Bujar Bukoshit që ishte kundër luftës dhe që ka biznese dhe miliona, ndërsa luftëtari i UÇK-se mbetet nën mëshirën e fatit.

Por nuk është i vetëm ky çlirimtar i cili vuan këto pasoja të moskujdesesh institucionale, por çlirimtare të tjerë kanë bëre edhe vetëvrasje nga kushtet e vështira ekonomike dhe shëndeti i ligë.

Kryeministër askush ma mirë së tij nuk e ndien dhembjen për humbjen e më të dashurve por ju lutem Zvogëloni pak kabinetin tuaj, hapni vende pune për çlirimtaret dhe familjet e tyre dhe kthejeni kokën nga kjo kategori e përvuajtur që ka dhënë aq shumë për shtetin dhe kombin.

Kryeministër, çlirimtaret po vdesin nga moskujdesi dhe aq më keq po vdesin të zhgënjyer kur një qeveri e përberë prej çlirimtaresh nuk përkujdeset aspak për ta. A nuk është marre që kjo kategori të mbetet e tillë pikërisht nga ju kryeministër?!

Shkruan:Hysni Gashi/Transmeton:Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

lipjanipress

Drenori e shkrin “Vizionin për Drenasin”, garon me Vetëvendosjen

lipjanipress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

lipjanipress

AKR mbështet protestën e së shtunës me Ramushin.

lipjanipress

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

Kosova nuk i pranon më pasaportat e serbëve të Kosovës

lipjanipress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

lipjanipress

Policia: Arma me të cilën u plagos Vllasi kishte silenciator

lipjanipress

Asnjë qeveri s’mund ta ndalë punën e Gjykatës Speciale

lipjanipress

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

HRW: Qeveria siriane kreu 8 sulme kimike në Aleppo (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar