LipjaniPress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

Lajme Lipjani Uncategorized Zgjedhjet 2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës,dega në Lipjan ka mbajtur një takim parazgjedhor para qytetarëve të fshatit Banullë prej nga vjen edhe vetë kandidati për kryetar të komunes së Lipjanit, dr.Fitim Selimi,njëherit kryetar i degës së AAk- në Lipjan.Në tubimin e mbajtur ka qenë i pranishëm edhe kryetari i AAk-së, dhe kryeministri i Republikes së Kosovës z. Ramush Haradinaj.shkruan Lipjanipress.com//
Fillimisht, pjesë të Programit Zgjedhor pra kryeministrit Haradinaj dhe qytetarëve të Banullës ka shpalosur dr. Selimi Zhvillimin e komunës në periudhën e deritashme e ka vlerësuar si jo të kënaqshme dhe përcjellje të problemeve serioze kryesisht në dëm të qytetarëve.”Prandaj ardhja e ime në krye të komunës së Lipjanit do të ndryshoj shumëçka për të mirën e tyre sepse e kam edhe mbështetjen nga niveli Qendror dhe pikëprisht nga kryeministri Ramush Haradinaj”. Në mandatin tim do të punojmë së bashku për ta ndryshuar jetën në arsim e sidomos në shëndetësi ku edhe dotë punoj por edhe në lëmitë tjera në interes  të qytetarëve të komunës sonë.
Në përkrahje të dr. Selimit ka dalur edhe vetë kryeministri i Republikes të Kosovës Ramush Harainaj. Kryeministri është pritur me duartrokitje të shumta por edhe shume herë është shoqëruar nga ato duartrokitje ne përkrahje të fjalës së tij dhe të premtimeve për një jetë më të mirë të qytetarëve. Kryeministri Haradinaj ka vizituar edhe fshatin Gadime ku është pritur në mënyrëm më të mirë . Ai së badhku me dr.Fitimin i kanë dhën mbështetje zhvillimit të komunës së Lipjanit në periudhën e ardhshme në krye me dr. Fitim Selimin kryetar./LipjaniPress.com//

https://www.facebook.com/PressLipjan/videos/10203619808692001/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pronari i arrestuar i motelit ku qëndruan personat që plagosën Vllasin (Foto)

lipjanipress

REAGIM: Partia e Ashkanlinjëve për Integrim dega-Lipjan

lipjanipress

Degjeneron seanca plenare, deputetët e PD “rrethojnë” Tahirin në foltoren e Kuvendit

lipjanipress

Nuk do të besoni se në çfarë kushtesh jetojnë këto familje në Komunën e Prishtinës (Foto)

lipjanipress

Veliaj: Brenda 5 viteve Tirana do të jetë epiqendër e Ballkanit

lipjanipress

40,000.00 euro për ndërtimin e trotuarit dhe ndriçimit publik në fshatin Bujari

lipjanipress

Demarkacioni dhe Ushtria të kryhen para zgjedhjeve, thotë Bulliqi

lipjanipress

AMBASADA BRITANIKE: QEVERIA ARGUMENTOI LIGJSHMËRINË E DREJTORIT TË DOGANAVE

lipjanipress

Ymer Troshupa: Poezi Dëshmitarit të Lirisë.

lipjanipress

Kanë nisur punimet në renovimin e QKMF-së në Lipjan

lipjanipress

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress

Edhe ushtarët maqedonas bëjnë shqiponjën

lipjanipress
Skip to toolbar