LipjaniPress

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan

Lipjani

PDK-në Lipjan mbajti mbledhjen e radhës
Lipjan ,15 maj 2017

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan , nën udhëheqjen e kryetarit z. Shukri Buja,sot ka mbajt takimin e radhës me ç’rast janë ndarë detyrat operacionale dhe mobilizuese për zgjedhjet e 11 qershorit të këtij viti.
Kryetar i Shtabit Zgjedhor u zgjodh ,Shukri Buja,kryetar i degës
Drejtor Shtabit Zgjedhor u zgjodh,Lulzim Rrustemi
Drejtor për Informim dhe marketing ,Hasan Luma
Drejtor për Financa ,Mendim Luma
Drejtor për Komisionier dhe Vëzhgues ,Feti Buja
Drejtor për Shërbime Teknike ,Bajram Rizani dhe
Drejtor për Shërbime Administrative dhe teknike Arian Hasani
Kryesia po ashtu nominoi të gjithë Shefat e Shtabeve të Zonave Zgjedhore.
Ndërkaq ,kryesia e degës unanimisht propozoi PDK-së në qendër ,listën prej gjashtë kandidatëve të mundshëm për zgjedhjet nacionale të 11 qershorit për Kuvendin e Kosovës,si vijon :Shukri Buja,Selvije Halimi,Florent Hoxha,Luzim Rrustemi, Ylber Aliu dhe Petrit Kelmendi./Lipjanipress.com//
Sektori për informim dhe arkiv!

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nënshkruhet Memorandum Mirëkuptimi për realizimin e projektit “Lipjani për Fëmijët”

lipjanipress

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

VAZHDON MOBILIZIMI I LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

lipjanipress

Gëzuar 8 Marsi të gjitha Nënave

lipjanipress

Hajrullahu – ‘Shoqëria civile do të jetë pjesë e kabinetit tim’

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Kryetari Buja mbështetet fuqishëm nga strukturat e PDK-së në Kraishtë

lipjanipress

Lladrovci bëri homazhe të lapidari i dëshmorit Shaqir Hoxha nga Shala e Lipjanit

lipjanipress

Pa mbështetje në Kosovën e lirë

lipjanipress

S.Retkoceri: Para pak ditësh botova një shkrim/opinion në njërin nga portalet e shumëta të Lipjanit.

lipjanipress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

lipjanipress

Nëndega e Dytë e Gadimës së Ulët përkrahë fuqishëm Dr.Fitim Selimin

lipjanipress
Skip to toolbar