LipjaniPress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

Lajme Lipjani

Lipjan 30 mars
Meqenëse në mbledhjen e të mërkurës të KK-së të Lipjanit nuk është aprovuar rendi I ditës në mungesë të votive nga subjektet politike PDK,AAK dhe PSDK, kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni e ka shpallur të përfunduar këtë seancë.


Mirëpo , përfaqësuesit e opozitës të sipër përmendur nuk janë pajtuar me këtë veprim dhe kanë qëndruar në Sallë për të zgjedhur kryesuesin e ri, mbështetur në 16 votat që posedonin.
Për të pasur një pasqyrë më reale për lexuesin dhe qytetarin lipjanas,”Lipjanipress”ka marrur prononcimet nga znj.Vlora Limani-Hajnuni, të cilën mund ta ndiqni në vijim./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Profili i Haradinajt, merr postin që e kërkoi për 13 vjet: Tash le ta tregojë veten

lipjanipress

Këshilltari i Presidentit: Me 11 qershor nuk kemi zgjedhje, por referendum

lipjanipress

Policia jep detaje rreth plaçkitjes së bankës në Shtime

lipjanipress

Këta ish udhëheqës të UÇK’së janë në Listën e Zezë të SHBA’së (Dokument)

lipjanipress

Gjermania i dëbon 26 emigrantë afganë

lipjanipress

ME VETËVENDOSJE EDHE JANJEVA GATI PËR NDRYSHIM(FOTO)

lipjanipress

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

Deda: Partia jonë në maj del me kandidatin për Prishtinë

lipjanipress

Shoqatat për mbrojtjen e konsumatorëve që nuk i njeh askush

lipjanipress

Krasniqi: Opozita s’do të bëhet hisedare e marrëveshjeve të dëmshme

lipjanipress

Përgatitje për luftë? Rusia stërvit edhe fëmijët për të qëlluar me armë (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar