LipjaniPress

Kryetarët e Komunave vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

Lajme

Ramush Haradinaj vizitohet nga disa kryetar të Komunave të Kosovës.

Gjatë pjesëmarrjes në Sesionit Pranveror të Kongresit të Autoriteteve Lokale të Këshillit të Evropës, në Strasburg, një delegacion i Autoriteteve Lokale të Kosovës , në kuadër të Asociacionit të Komunave të Kosovës, ka vozitur kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndaluar nga autoritetet franceze, sipas një urdhërarresti nga Serbia.

Në vizitë zotit Ramush Haradinaj, bashkë me kryetarin kryetari Naim Ismajli ishin edhe Agim Veli- nënkryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës ( AKK ) dhe Sazan Ibrahimi – Drejtor Ekzekutiv i AKK-së

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Azem Syla mund të gjykohet edhe në Zvicër

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress

Parashikimi i motit prej të hënës deri të premtën

lipjanipress

Ndërron jetë veterani i UÇK-së, Hashim Ilazi nga Torina

Granit

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

lipjanipress

Komunat ku udhëheqin koalicionet

lipjanipress

Konjufca ia përsërit Fajonit qëndrimin e VV’së për Demarkacion

lipjanipress

Nesër sërish testohet alarmi në Prishtinë

lipjanipress

Ambasada gjermane në Kosovë hap librin e zisë për Helmut Kohl

lipjanipress

Erdogan: Evropa “fashiste dhe mizore”, po i ngjan Luftë së Dytë Botërore

lipjanipress

Publikohen fotografitë e ushtarëve të vrarë sirianë nga sulmët ajrore të SHBA’së (FOTO)

lipjanipress

Prizren: Për t’u shpëtuar shefave hidhet nga kati i dytë

lipjanipress
Skip to toolbar