LipjaniPress

Kryetari Ahmeti diskuton për ndarjen e subvencioneve me përfaqësuesit e Klubeve Sportive

Lipjani

Me qëllim që ndarja e subvencioneve për Klubet Sportive të jetë sa më transparent, Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti sot në sallën e Kuvendit Komunal ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e Klubeve Sportive të komunës së Lipjanit.
Kryetari Ahmeti tha se Komuna e ka të pa mundur që të përballoj të gjitha kërkesat që janë adresuar në Komunë nga Klubet Sportive, sepse buxheti për subvencionim të sportit është i pa mjaftueshëm. Prandaj, ai i ka ftuar të gjithë përfaqësuesit për të diskutuar për gjendjen reale dhe që bashkarisht të gjejnë një formë për të përkrahur realizimin e kërkesave të adresuara nga Klubet e Sportit. Kërkesat e Klubeve Sportive u lexuan para të pranishmëve në mënyrë që të njoftohen të gjithë përfaqësuesit e klubeve me nevojat financiare dhe me shumën e mjeteve financiare që Komuna ka në dispozicion për sportin. Në vazhdim pas debateve dhe diskutimeve të shumëta vetë përfaqësuesit e klubeve me votim unanim u pajtuan për shumat financiare që do t’i propozohen Kuvendit Komunal për çdo klub sportiv. Përveq shumës së mjeteve të parapara për subvencione për sport, kryetari Ahmeti shprehu gatishmërinë të shtoj shumën e mjeteve për mbështetje të sportit edhe nga subvencionet e parapara nga zyra e kryetarit. Vetë përfaqësuesit e klubeve sportive që prezentuan sot në këtë takim, shprehën admirim me transparencën dhe mundësinë që sot patën të marrin pjesë në vendim-marrjen për subvencionimin e aktiviteteve sportive./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shumica nuk hanë e nuk pinë, por a e dini historinë e lindjes së muajit të Ramazanit

lipjanipress

KQZ-ja mund të mbetet pa kryetar

lipjanipress

Gjatë ditëve në vijim vendet që do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

Lladrovci bëri homazhe të lapidari i dëshmorit Shaqir Hoxha nga Shala e Lipjanit

lipjanipress

Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës (Video)

lipjanipress

Sabit Pacolli nuk ndalet me vetum tek sporti lipjanas por ndihmon tani edhe sindikaten e pensionistëve ne

lipjanipress

Përfaqësuesit e Ashkalinjëve Rreshtohen me Opozitën

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Partnerizimi i Lipjanit me Kaiserslauternin e Gjermanis n’rrugë të mbarë.

lipjanipress

VETËVENDOSJ në Lipjan nuk ka te ndalun qdo ditë një numër i madh i qytetarëve anëtarsohen

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

lipjanipress
Skip to toolbar