LipjaniPress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

Lajme Lipjani

Komuna e Lipjanit e udhëhequr nga Kryetari Imri Ahmeti edhe këtë vit ndër prioritetet e veçanta e ka rregullimin e infrastrukturës dhe investimeve të ndryshme pothuajse në të gjitha objektet shkollore. E gjithë kjo po bëhet me qëllim të sigurisë së nxënësve dhe përmirësimit të kushteve për mësim.
Së fundi ka filluar edhe realizimi i projektit në ndërtimin e rrethojës së oborrit të sh.f.m.u “Skenderbeu” në fshatin Kraishtë si dhe rregullimi i infrastrukturës së oborrit të kësaj shkolle. Gjatë vizitës së kreut të Lipjanit Imri Ahmeti ky projekt është cilësuar i rëndësishmëm i cili do të ndikojnë në sigurinë e nxënësve dhe kushteve të tjera rekreative./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

FSHATI BABUSH MBËSHTETË SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

Me rastin e Festës së Flamurit 28 Nëntorit, kryetari i komunës së Lipjanit Imri Ahmeti lëshon një njoftim për qytetarët

lipjanipress

OSBE përkrah zgjedhjen e një prokurori të veçantë që merret me kërcënimet dhe mbrojtjen e gazetarëve

lipjanipress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

lipjanipress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

Kush do ta zëvendësojë Isa Mustafën në krye të LDK’së? Tregon Dardan Gashi (Video)

lipjanipress

Hashim Thaçit i vjen edhe një goditje e papritur nga SHBA-ja (FOTO)

lipjanipress

Partia Demokratike e Kosovës-Dega në Lipjan Njofton

lipjanipress

Kështu u prit në Kosovë ish-ushtari i UÇK’së, i liruar pas 13 vjetësh burgim në Serbi (Video)

lipjanipress

Dy policë nga Lipjani shpëtojnë jetën një të moshuare – tentonte të vetëvritej

lipjanipress

I shpëton rrëmbimit duke kërcyer nga bagazhi i makinës në lëvizje (Video)

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress
Skip to toolbar