LipjaniPress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar të mbështet të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit pa dallim etnie

Lipjani

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me ambasadoren e Kroacisë në Kosovë Marija Kapitanoviq dhe me Ministrin e Infrastrukturës, Lutfi Zharku kanë vizituar sot Janjevën.

Gjatë kësaj vizite ata janë takuar me priftin Don Mate të Kishës katolike “Shën Kolli”, i cili i njoftoi musafirët për gjendjen e komunitetit kroat dhe qytetarëve janjevas në përgjithësi.
Don Mate ka falenderuar Komunën e Lipjanit e në vecanti kryetarin Ahmeti për investimet që ka bërë në Janjevë gjatë kësaj periudhe të qeverisjes, siç janë: asfaltimi i rrugëve në qendër të Janjevës dhe rrugicave të tjera, rehabilitimi i ndriçimit publik, vendosja e nxemjes qendrore në shkollën “Shtjefën Gjeçovi, investime në kanalizim si dhe shumë projekte të tjera.
Në anën tjetër Kryetari Ahmeti tha se shumë shpejt Janjeva do të ketë edhe investime të tjera siç janë ndërtimi i fushës moderne të futbollit me ndriqim publik si dhe trotuari me ndriqim publik, prjekte këto që do të fillojnë të realizohen në këtë vit. Po ashtu, ai ka bërë të ditur se Komuna të cilën ai e udhëheq është e përkushtuar që të gjejë mundësi edhe për investime të tjera në Janjevë për vitet në vijim./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

LDK-Lipjan Reagim në komunikatën e VV

lipjanipress

Donacion për Lipjananasit: Shoqata e Prodhuesve të Qumshtit të Kosovës (FOTO)

lipjanipress

U mbajt Kuvendi i Punës së Lidhjes Demokratike të Kosovës Dega në Lipjan.

lipjanipress

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

NISMA për Kosovën dega Lipjan mbajti takim me kandidatët per asamble komunale.

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress

Nisma Për Kosovën: Tubim në Lipjan me datën 25.09.2017 në ora 17:00 Shtepia e Kultures “Tahir Sinani”

lipjanipress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

lipjanipress

450 mijë euro për ndërtimin e Stadiumit në Lipjan

lipjanipress

21 Masi Dita Botërore të Sindromes “Down”

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar