LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka inspektuar asfaltimin e rrugëve në Gadime

Lipjani

Kryetari i komunës Imri Ahmeti, ka inspektuar punimet në asfaltimin e rrugëve në disa lagje të fshatin Gadime të Ulët.

Me këtë rast i pari i komunës Lipjanit Imri Ahmeti, ka uruar gadimasit për rrugët e reja në të njejtën kohë ai ka bërë të ditur se shumë shpejt do të filloj edhe instalimi i ndriçimit publik përgjatë trotuarit prej fshatit Babush e deri në fshatin Gadime të Epërme, në mënyrë që përmes projekteve të realizuara deri më tani dhe atyre që do të inplementohen në vazhdimësi do të lehtësohet edhe më tepër jeta dhe mirëqenia e qyetarëve, ka thënë ndër të tjera Kryetari Imri Ahmeti.
Nga ana tjetër banorët e fshatit Gadime kanë falenderuar Kryetarin Ahmeti për përkushtimin e tij të pakursyer në realizimin e shumë projekteve, projekte këto të cilat për veç se kanë ndikuar drejtë për së drejti tek banorët ato i kanë dhënë edhe një pamje të mirë fshatit duke mos e dalluar atë nga ajo e qytetit./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

URGJENTE: VETERANI I UÇK-së Sabedin Agushi është në gjendtje kritike në QKUK kërkohet gjak Grupi 0 Negativ

lipjanipress

Biografi nga Ylli Shala Kandidat në Asamblen Komunale nga radhet e Nisma për Kosovën.

lipjanipress

Danush Ademi morri pozitën e Nënkryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti dhe Kryeministri Avdullah Hoti përuruan shkollën e re në Magurë të Lipjanit

lipjanipress

Pritje madhështore për kryetarin Imri Ahmeti nga banorët e fshatit Bujan(Video+Foto)

lipjanipress

KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë.

lipjanipress

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Mbahet mbledhja e rregullt konsultative e Këshillit të Drejtorëve

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress
Skip to toolbar