LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt konsultativ me Këshillin e drejtorëve

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim konsultativ me drejtorët e Drejtorateve Komuale.

Në këtë rast, Kryetari Imri Ahmeti u informua lidhur me ecurinë e shpenzimit të buxhetit komunal si dhe me implementimin e projekteve ne teren. Po ashtu gjatë kësaj mbledhje janë diskutuar edhe shumë çështje të tjera të interesit publik.
Gjithashtu, Kryetari Ahmeti ka kërkuar nga Këshilli i drejtorëve angazhim maksimal në implementimin e projekteve gjatë kësaj periudhe deri në çertifikimin e rezultateve të zgjedhjeve të 22 tetorit dhe emërimin e kabinetit të ri nga ana e Kryetarit Ahmeti.
Përgjatë kësaj mbledhje janë diskutuar edhe një varg çështjesh që kanë të bëjnë me angazhimet në punët e përditshme të Drejtorateve Komunale, me theks të veçantë u diskutua për përgaditjet në shënimin e festës së 28-të Nëntorit, datë kjo ku në sheshin e qytetit të Lipjanit do të vendoset edhe shtatorja e Komandatit Legjendar Adem Jashari./lipjanipress.com//

 

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sulmet kibernetike rrezikojnë edhe sigurinë e Kosovës

lipjanipress

Të shtëna me armë në një shkollë në Francë, ka të plagosur

lipjanipress

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

Për një qeverisje që nuk e kemi parë në Lipjan Shkruan: Albulena Kelmendi

lipjanipress

Ministri Gashi mohon akuzat për tentim blerje të telefonit jashtëligjshëm

lipjanipress

Pamje të tmerrshme në kryeqytet – lypësi i zhveshur në temperatura nën zero (Foto)

lipjanipress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

Shpend Maxhuni intervistohet për dëbimin e gulenistëve nga Kosova

Rexhep Isufi

Dënimi i Dytë nga PZAP-i i Mimoza Kusari-Lilës

lipjanipress

Putin thotë se Rusia nuk e ka ndërmend të përzihet në zgjedhjet e Francës

Press Lipjani
Skip to toolbar