LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt me drejtorët e Drejtorateve Komunale

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka mbajtur takim e rregullt me drejtorët e Drejtorateve Komuale, ku u diskutuan një mori çështjesh që lidhen drejtë për së drejti me jetën dhe mirëqeninen e qytetarëve lipjanas.

Fillimisht drejtorët e Drejtorateve Komuale kanë raportuar rreth punëve me të cilat janë marrë gjatë javës së kaluar por edhe për obligimet që kanë gjatë kësaj jave.
Ndërsa, Kryetari Ahmeti ka kërkuar nga drejtorët përgatitjen e procedurave për inicimin e projekteve që janë të planifikuara të realizohen gjatë vitit 2018. Ai po ashtu ka kërkuar nga drejtorët e Drejtorateve angazhim maksimal në disa rregullativa dhe plane komunale të cilat janë në hartim e sipër.
Gjithashtu gjatë këtij takimi u bë e ditur që nga data 01.02.2018 të gjitha shërbimet me qytetarë në zyrën pritëse të komunës nga Drejtoria e Administratës do të fillojnë në ora 08:00 deri në 15:30 dhe tani e tutje shërbime me qytetarë do të ketë edhe gjatë kohës së pauzes nga ora 12:00-deri në ora 13:00.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Malaria e re e shfaqur në Azi paraqet kërcënim për botën

lipjanipress

Eskalojnë raportet mes Turqisë e Holandës

lipjanipress

Nënshkruhet Memorandum Mirëkuptimi për realizimin e projektit “Lipjani për Fëmijët”

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Ambasadorja gjermane: Jemi të dëshpruar me propozimin për Ushtrinë

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Pse Ibrahim Rugova është figurë kaq e rëndësishme? (VIDEO)

lipjanipress

Kryeshefi i Stacionit të Autobusëve bëhet me veturë të re (VIDEO)

lipjanipress

Prizren: Për t’u shpëtuar shefave hidhet nga kati i dytë

lipjanipress

Kraishta dhe Varigoci me LDK-në për kryeministrin në ardhje Prof.Dr. Avdullah Hoti

lipjanipress

ME VETËVENDOSJE EDHE JANJEVA GATI PËR NDRYSHIM(FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar