LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka pritur kolonelin e KFOR-it Italian Danile Bajata

Lipjani

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti, sot në zyrën e tij ka pritur, kolonelin e KFOR-it Italian Danile Bajata shoqëruar nga Major Bylent Kuzuku i KFOR-it Turk të cilët janë të vendosur në Lipjan.
Në këtë rast, kryetari Imri Ahmeti, e ka njoftuar kolonelin Danile Bajata për punët dhe zhvillimet aktuale në Komunën e Lipjanit.
Kryetari Ahmeti, po ashtu gjatë takimit ka folur për sigurinë në Komunën e Lipjanit e cila është e qetë dhe stabile si dhe për rëndësinë e KFOR-it në përgjithësi që ofrojnë stabilitet për qytetarët lipjanas.
Ndërsa koloneli i KFOR-it Italian, është shprehur shumë i kënaqur me mirëpritjen nga ana e kryetarit Imri Ahmeti, si dhe me të arriturat e komunës së Lipjanit në realizimin e projekteve të shumëta e sidomos projekteve në fushën e sigurisë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

MBAHET MBLEDHJA E KËSHILLIT TË QENDRËS SË LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

lipjanipress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress

Aksident i rëndë në Lipjan, lëndohen disa persona(FOTO)

lipjanipress

Donacion për Lipjananasit: Shoqata e Prodhuesve të Qumshtit të Kosovës (FOTO)

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

Operacion i rrallë i kryer me sukses nga mjeku lipjanas Dr.Xheladin Rizani dhe ekipa ndihmëse

lipjanipress

Kryetari Ahmeti – Gjaku im krenaria ime

lipjanipress

B.Olluri: Në shenjë falënderimi ,,Të jemi krenar për këta mjekë Kosovarë”

lipjanipress

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Komuna e Lipjanit kujdeset që zyrtarëve komunalë t’u vijë era e mirë

lipjanipress

Kryesia e Deges se AAK-se ne Lipjan mbane takimin e rradhes

lipjanipress
Skip to toolbar