LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim përfaqësueset e Forumit për Iniciativa Qytetare

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti ka pritur sot në zyrën e tij drejtoreshen ekzekutive të Forumit për Iniciativa Qytetare (FIQ) Dajana Berisha, me të cilën ka diskutuar rreth gjetjes së mundësive për angazhim të përbashkët në mes të Komunës së Lipjanit dhe FIQ, në fushën e zhvillimit të qëndrueshëm ekonomik përmes nxitjes dhe përkrahjes së ndërmarrësisë, punësimit të të rinjëve dhe të gruas, menaxhimit të hapësirave publike dhe përfshirjes së qytetarëve në vendimarraje.
Kryetari Ahmeti ka njftuar drejtoreshen Berisha për qasjen e re strategjike të Komunës së Lipjanit rreth zhvillimit ekonomik dhe fuqizimit te sektorit privat si dhe ka ofruar bashkëpunim të ngushtë duke u fokusuar më shumë në fushën e përkrahjes së fëmijëve përmes financimit të ideve ivonative.
FIQ u deklarua e gatshme për të përkrahur Komunën e Lipjanit në fushat larte cekura.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress

Lipjani si gjithmon zemërgjerë për djaloshin 25 vjec Sejdi Smajli, mblidhen afro 40 mijë euro për pak orë

lipjanipress

Kryesuesja dhe drejtorë të drejtorive komunale homazhe tek varrezat e dëshmorëve dhe martirëve në Sllovi, Akllap dhe Tërbovc.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fshatin Babush

lipjanipress

PDK-Lipjan z. Hajrullahu vizitoi familjen Bekteshi në Rufc të Ri

lipjanipress

REAGIM: Partia e Ashkanlinjëve për Integrim dega-Lipjan

lipjanipress

Ashkalit e Lipjanit të mobilizuar për Zgjedhjet Lokale

lipjanipress

Studentja Miranda Limani Njëra ndër antarët e shumta të cilat ju kanë bashkangjitur LDK-së

lipjanipress

S.Retkoceri: Para pak ditësh botova një shkrim/opinion në njërin nga portalet e shumëta të Lipjanit.

lipjanipress

Përkujtohet heroi i kombit Ismet H. Asllani në Lipjan.

Press Lipjani

Kerkohen 10 mjeshter ne gjermani Darmstadt

lipjanipress

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress
Skip to toolbar