LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, sot ka qëndruar për një vizitë pune në zyret e Këshillit të Bashkësisë Islame në Lipjan, ku është pritur nga kryetari i këtij Këshilli, Xhevdet Bytyqi.
Gjatë këtij takimi u diskutua bashkëpunimi i deritanishëm në mes komunës dhe Këshillit të Bashkësisë Islame si dhe mundësitë e bashkpunimit edhe në të ardhmen.
Me këtë rast kryetari Imri Ahmeti, ka uruar krerët e Bashkësisë Islame në Lipjan për zhvillimin e aktiviteteve duke ju ofruar edhe me tutje mbështjetje institucionale.
Nga ana tjetë, Xhevdet Bytyqi, kryetar KBI në Lipjan ka falenderuar Kryetarin Imri Ahmeti për mbështetjen e vazhdueshme që ka treguar ndaj Këshillit.
Ndryshe, Komuna e Lipjanit viteve të fundit ka mbuluar shpenzimet e varrimit si dhe ka ndarë për çdo vit një shumë të mjeteve financiare për t’ia mundësuar një qytetari shkuarjen në haxh./LipjaniPress.com//

 

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Akulli në ndërtesa rrezikon kalimtaret edhe në trotuare.(FOTO)

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

Fillon izolimi dhe riparimi i pjesës së jashtme të objektit të Komunës (Foto)

lipjanipress

Xhevat Shyqeri Berisha:Vota e shpresës, është vota për Kryetarin Kampion

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt me drejtorët e Drejtorateve Komunale

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

Zgjedhjet në Kosovë, me (2K) dy mijë vëzhgues më pak,

lipjanipress

Arsim Jashari zyrtarizon kandidimin për Asamable Komunale Lipjan

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti agjendën elektorale të takimeve me qytetarët e vazhdoj sonte në Kraishtë

lipjanipress

“Gëzim Gashi ( Albin Kurti i Ashkalive dhe Egjiptianve)”

lipjanipress

Përfaqësuesit e World Visionit Kryetari Ahmeti pret në Lipjan

lipjanipress

Florim Shala jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në PDK në ditën e zgjedhjeve

lipjanipress
Skip to toolbar