LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti i shoqëruar nga drejtori i Drejtoratit për Shërbime Publike Heset Sahiti dhe menagjerët e projekteve gjatë ditë së sotme kanë përcjellur nga afër implementimin e projekteve të shumta në teren, projekte këto që lehtësojnë jetesën e qytetarëve të Komunës së Lipjanit.

Në kë rast Kryetari Ahmeti deri sa po i vizitonte punimet në ndërtimin e shtratit të lumit në fshatin Banullë, ka thënë se me ndërtimin dhe rregullimin e këtij lumi përveç që do të eleminohen kundërmimet e shumta do të largohen edhe mbeturinat e shumta të cilat grumbulloheshin në këtë vend dhe me ndërtimin dhe rregullimin e shtratit të lumit Banulla do të marrë një pamje më të mirë.
Kryetari Ahmeti po ashtu ka thënë se gjatë këtij viti banorët e fshatit Banullë do të i gëzohen edhe projekteve të tjera si ndërtimit të fushës sportive, asfaltimit të rrugëve brenda fshatit dhe projekteve të tjera në vazhdim.
Ndërsa nga ana tjetër banorët kanë shprehur dhe kanë falënderua Kryetarin Imri Ahmetin, për investimet dhe projektet e shumta të cilat po realizohen, e që sipas tyre janë mëse të nevojshme./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi institucionet lokale, bizneset dhe Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan

lipjanipress

Ardit Isuf Tasholli, ingjinieri i parë i Makinerisë të Energjisë së Ripërtritshme në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress

Lipjanasit e interesuar për grantet e Organizatës “HELP”

lipjanipress

Në këto vende nuk do të ketë rrymë gjatë ditëve të ardhshme

lipjanipress

LISTA E KANDIDATËVE TË SUBJEKTIT POLITIK AKR DEGA LIPJAN SI DHE SUBJEKTI POLITIK PARTIA LIBERALE DEGA LIPJAN

lipjanipress

Pas PDK’së edhe VV nis përgatitet për zgjedhje, Kurti kandidat për Kryeministër

lipjanipress

Kryeministri i vendit kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

lipjanipress

Alarmi vjen nga Franca: Trump dhe Putin do të “rivizatojnë” hartën e Evropës

lipjanipress

Gadime më 22.04.2017 me inciativen e kryetarit të nën degës PDAK-së Gadime Afrim Limani dhe Maliq Danqit në përkrahje të nënkryetarit të komunitetev në lipjan z.Sefer Tasholli është bër pastrimi i një depoje ilegale të mbeturinave.(FOTO)

lipjanipress

Dardan Molliqaj mashtroi kur tha se muri vetëm do të shkurtohet (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar