LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës Topliçan -Grackë

Lipjani

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, të shtunën ka vizituar punimet që po zhvillohen në realizimin e projektit për ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës Topliçan -Grackë, punime këto të filluara ditë më parë.

Kryetari Ahmeti deri sa po i vizitonte këto punime, ai para banorëve ka thënë se me ndërtimin dhe asfaltimin e kësaj rrugë përveq që po lehtësohet qarkullimi mes këtyre lokaliteteve po bëhet edhe lidhja mes këtyre dy vendëbanimeve përmes kësaj rruge e cila shumë shpejt edhe do të asfalttohet,ka thënë ndër të tjera kreu lipjanas, duke bërë të ditur se shumë shpejt do të filloj edhe ndërtimi dhe asfaltimi i rrugës Topliçan -Vojnovc si dhe do të ketë projekte të tjera në vazhdimësi e që janë jetike për banorët.
Nga ana tjetër banorët kanë falenderuar Kryetarin Ahmeti për përkushtimin e tij të pakursyer drejtë përmirësimit të jetesës së qyetarëve dhe mirëqenies së tyre./Lipjanipress.com//

 

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

19 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt konsultativ me Këshillin e drejtorëve

lipjanipress

Behxhet Pacolli nëse ia donë të mirën Kosovës e shqyrton pozicionin tuaj në këtë qeveri.

lipjanipress

Lipjan: Zvarritja e rrethrrotullimit kthehet ne “pikë të zezë”

lipjanipress

Janë inaguruar tri fusha ne Lipjan (Foto+Video)

lipjanipress

Sabit Pacolli nuk ndalet me vetum tek sporti lipjanas por ndihmon tani edhe sindikaten e pensionistëve ne

lipjanipress
Skip to toolbar