LipjaniPress

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti ka zhvilluar sot një takim me shefat e sektorëve të Komunës me qëllim të një kordinimi sa më të mirë në realizimin e detyrave të punës me të cilën ata janë të ngarkuar.

Kryetari Ahmeti gjatë këtij takimi ka kërkuar nga shefat e sektorëve të kenë rolin që ju takojnë në mënyrë që përgjegjësitë e tyre mos t’i bartin tek drejtori i Drejtoratit apo edhe të Kryetari i Komunës. Kryetari Ahmeti po ashtu ka kërkuar që të punohet konform rregullativës ligjore dhe kërkesat e qytetarëve drejtuar Komunës të trajtohen drejtë dhe pa bërë dallime.
Në këtë rast shefat e sektorëve gjatë këtij takimi kordinues kanë paraqitur disa kërkesa lidhur me nevojat në sektorët e tyre përkatës.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Thaçi: BE nuk po i kupton deputetët që s’i hapin rrugë liberalizimit të vizave

lipjanipress

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Press Lipjani

Vjedhjet dhe narkotika nuk kanë të ndalur as në Lipjan

lipjanipress

Kryetari Komunës të Lipjanit Imri Ahmeti, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe te lapidari i heroit të kombit Ismet H. Asllani

Press Lipjani

Rinia e AAK-se ne Lipjan per Ramushin Kryeminister!

lipjanipress

Veseli: Do ta bëj të pamundurën që të ofroj mbështetje institucionale për të lehtësuar të bërit biznes

lipjanipress

Demarkacioni dhe Ushtria të kryhen para zgjedhjeve, thotë Bulliqi

lipjanipress

Propaganda e Beogradit: Kosova po përgatit sulm në Veri

lipjanipress

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

lipjanipress

Në këto vende nuk do të ketë rrymë gjatë ditëve të ardhshme

lipjanipress

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

Me rastin e Festës së Flamurit 28 Nëntorit, kryetari i komunës së Lipjanit Imri Ahmeti lëshon një njoftim për qytetarët

lipjanipress
Skip to toolbar