LipjaniPress

Kryetari Ahmeti, mbështet turinirin tradicional për nder të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia

Lajme Lipjani

Në fshatin Ribar i Madh, sot ka filluar turniri tradicional i cili është organizuar për nderë të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia.

Në këtë aktivitet i pranishëm ishte edhe Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, ku gjatë hapjes se këtij aktiviteti ka shprehur gadishmërinë për të mbështetur këtë turnir edhe në të ardhmen. Ky turnir tashmë tradicional që po mbahet për nderë të Dëshmorit Xhavit Kozhani – Burgia është dëshmi e nderimit dhe e respektimit përgjithnjë ndaj veprës dhe sakrificës së Dëshmorit Burgia dhe gjithë dëshmorëve të tjerë, ka thënë ndër të tjera kryetari Ahmeti, duke uruar ekipet garuese që sjellin një lojë të mirë në mënyrë që të madhështohet ky aktvitet edhe më tepër./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Molliqaj: Jap dorëheqje nëse del ndonjë lidhje mes VV-së dhe Devollëve

lipjanipress

Hahn: Kodi telefonik rezultat i dialogut Kosovë – Serbi

lipjanipress

Rrëfimi i Murat Jasharit për ‘Syrin e Popullit’, paralajmëronte hakmarrje ndaj liderëve politikë dhe fetarë (Video)

lipjanipress

Diplomati amerikan: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë opsion

lipjanipress

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

lipjanipress

QYLAGA DHE KROJMIRI MBËSHTESIN LËVIZJEN VETËVENDOSJE! DHE SELATIN RETKOCERIN (Foto)

lipjanipress

Këshilltarët e PDK-së,AAK-së dhe PSDK-së, thërrasin seancë të jashtëzakonshme

lipjanipress

Serbia rekruton 500 ushtarë më shumë pas tensioneve me Kosovën

lipjanipress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

lipjanipress

Britania e zhgënjyer me rezultatet e memorandumit për depolitizim të bordeve

lipjanipress

Këta janë emrat e bashkëpunëtorëve të Shukri Bujës që akuzohen për keqpërdorime me prona

lipjanipress
Skip to toolbar