LipjaniPress

Kryetari Ahmeti në mbështetje të sektorit privat

Lipjani

Me qëllim të përkrahjes së sektorit privat, Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka vizituar Fabrikën e metalit “Shkritorja 1” në Janjevë, me qëllim që të njoftohet nga nga afër me punët e afarizimit që kryhen në këtë biznes.

Kryetari Ahmeti gjatë kësaj vizite u prit nga pronarët e kësaj fabrike ku dhe në të njejtën kohë kanë diskutuar bashkarisht rreth krijimit të ambientit për të bërë biznes në vend.

Fabrika e metalit “Shkritorja 1” në Janjevë ka të punësuar 25 punëtorë, mirëpo shumë shpejt do ta zgjerojë objektin ku do të ketë edhe pajisje moderne të cilat do të ndikojnë në afarizëm më të mirë të ndërmarrjes dhe të shtohet edhe numri i punëtorëve./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

Astrit Fazliu: I Thirrur vet kampion me taksapagues të qytetarëve të Lipjanit.

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Për Llugaxhinë nuk flitet më vetëm në Kosovë, flitet në Evropë, në Amerikë dhe gjithandej ku jetojnë dhe punojnë llugaxhiasit.

lipjanipress

Edhe një vlerësim i lartë i transparencës për Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani, martirët e fshatit Ribar i Madh dhe Zllakuqan

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Luftoi për kosovën iku në francë dhe u kthye përseri për ta vrarë vëllanë në lipjan

lipjanipress

Për herë të dytë dështon aprovimi i pikave të rendit të ditës në mbledhjen e Kuvendit të komunës të Lipjanit

lipjanipress

LDK Dega në Lipjan fton të gjithë simpatizantet se më datën 17.03.2017 kremtohet 27 vjetori i themelimit të LDK-së dega Lipjan

lipjanipress

Reflektime nga Pajtimet e Gjaqeve (Ismail Gashi)

lipjanipress
Skip to toolbar