LipjaniPress

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

Lajme Lipjani

Kryetari Imri Ahmeti sot së bashku me tetë përfaqësesit e klubeve sportive të Komunës së Lipjanit ka nënshkruar kontratat për subvencionimin e këtyre klubeve në shumën deri në 2000 euro, ndërsa shumat që kalojnë mbi këtë vlerë i drejtohen Kuvendit.

Kryetari Ahmeti, më tej ka theksuar se Komuna e ka të pa mundur që të përballoj të gjitha kërkesat që janë adresuar në Komunë nga Klubet Sportive, sepse buxheti për subvencionim të sportit është i pa mjaftueshëm por shpreson se me rishikimin e buxhetit pas gjashtë mujorshit të parë të këtij viti të rritet kjo shumë e subvencioneve me qëllim të mbështetjes sa më të madhe të sportdashësve lipjanas.
Ndryshe, ditë më parë përfaqësuesit e klubeve sportive në një takim të zhvilluar me Kryetarin Ahmeti kanë diskutuar dhe janë pajtuar rreth propozimit të vlerave për çdo klub sportiv./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Dardan Molliqaj konfirmon dorëheqjen si sekretar organizativ i VV-së

lipjanipress

LDK-Lipjan: Baica dëshmoj se di të mbështes ata që punuan për të mirën e tyre

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Mbi 106 të vdekur në ortekun e borës në Afganistan

lipjanipress

PDK dhe LDK flasin për emrat e mundshëm për garën e Prishtinës

lipjanipress

Ankand për ta ndihmuar veteranin e UÇK’së, Jon Harrison

lipjanipress

Zgjedhjet i kushtojnë vendit 5 milionë euro, KQZ aprovon buxhetin

lipjanipress

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti uron maturantet lipjanas

lipjanipress

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan demanton rrenat e Kampionit Ahmeti kinse ka kaluar në strukturen e LDK-së

lipjanipress

Drama e avionit britanik në Danimarkë (Foto)

lipjanipress

Erdogan: Evropa “fashiste dhe mizore”, po i ngjan Luftë së Dytë Botërore

lipjanipress
Skip to toolbar