LipjaniPress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me OJQ “Zëri i Romëve, Ashkalinjëve dhe Egjiptasve”

Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti dhe përfaqësuesja e OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjëve dhe Egjiptasve (VORAE)”, Violeta Thaçi sot kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi për implementimin e aktiviteteve në projektin: “Përfshirja sociale dhe përmirësimi i kushteve të jetesës për komunitetet Rom, Ashkali dhe Egjiptian dhe grupe të tjera të cënuara në Kosovë”, me theks të veqant në komponenten e përmirësimit të kushteve të banimit.
Përveq familjeve të komunitetit Rom, Ashkali dhe Egjiptian, në këtë projekt do të përfshihen edhe komunitete të tjera që kanë nevojë për përkrahje për përmirësimin e kushteve të banimit ku do të përfitojnë deri 19 – të familje nga Komuna e Lipjanit./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

U mbajt takimi radhës me strukturat e LDK-Lipjan,

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Linda Shahini rizgjedhet kryesuese e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

lipjanipress

Nëndega e Mirenës ,sot ishte nikoqire e takimit të radhës së PDK-së!

lipjanipress

Kryetari Ahmeti viziton punimet e asfaltimit të rrugës Topliçan -Grackë

lipjanipress

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

NJOFTIM: Dorëheqje nga PDAK, si dhe nga të gjitha funksionet e PDAK-së

lipjanipress

Fatmir Reqicën nuk e thyen dënimi 40 vjeçar

lipjanipress

Genoveva Ruiz Calavera dhe Apostolova priten nga Kryetari Ahmeti

lipjanipress

Dita e verifikimit të fakteve, Kolegji AAB dhe Kallxo.com organizuan ligjëratë speciale për studentët e gazetarisë

Press Lipjani
Skip to toolbar