LipjaniPress

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

Lajme Lipjani

Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti pas të reshurave te shiut dhe breshërit në Komunën e Lipjanit së bashku me ekipin e tij po qëndron në fshatrat Gadime, Sllovi, e Smallushë, ku nga afër ka përcjellë dëmet që janë shkaktuar pas vërshimeve.

Komuna e Lipjanit nga dje ka angazhuar ekipet relevante për evidentimin e dëmeve si dhe sot ekipet janë duke bërë pastrimin e rrugëve nga grumbullimi i mbeturinave dhe baltës në rrugët e fshatit Sllovi dhe Smallushë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

lipjanipress

Sllovia, zemra dhe KRENARIA e LDK-s në Lipjan

lipjanipress

Kryespiuni i Presidentit Thaçi në AKI është person i dyshimtë

lipjanipress

Gecaj godet prapë Vetëvendosjen: Nga pushteti na largojnë veç nëse na vrasin rrugëve (Video)

lipjanipress

Lista Serbe thotë se është e gatshme ta votojë demarkacionin me Malin e Zi

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Dy policë nga Lipjani shpëtojnë jetën një të moshuare – tentonte të vetëvritej

lipjanipress

Një muaj paraburgim policit dhe zyrtarit të Shërbimeve Korrektuese për armëmbajtje pa leje

lipjanipress

Nxënësit në Ferizaj u qëlluan me thikë, ndaj tyre do të merret masa

lipjanipress

Zyrtare: LDK dhe AKR arrijnë marrëveshje për koalicionin

lipjanipress

LUKSI I DEPUTETËVE ME BUXHET TË SHTETIT.

lipjanipress

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

lipjanipress
Skip to toolbar