LipjaniPress

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

Lajme Lipjani

Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti pas të reshurave te shiut dhe breshërit në Komunën e Lipjanit së bashku me ekipin e tij po qëndron në fshatrat Gadime, Sllovi, e Smallushë, ku nga afër ka përcjellë dëmet që janë shkaktuar pas vërshimeve.

Komuna e Lipjanit nga dje ka angazhuar ekipet relevante për evidentimin e dëmeve si dhe sot ekipet janë duke bërë pastrimin e rrugëve nga grumbullimi i mbeturinave dhe baltës në rrugët e fshatit Sllovi dhe Smallushë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës (Video)

lipjanipress

Arifaj për iniciativën e Thaçit për pajtim: Ka ardhur koha për të vërtetën

lipjanipress

Komisioni për Punë të Brendshme e kërkon për raportim drejtorin e policisë

lipjanipress

Departamenti i Gazetarisë mban konferencën ndërkombëtare “Prishtina Media Days”

lipjanipress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

lipjanipress

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress

Ambasada gjermane në Kosovë hap librin e zisë për Helmut Kohl

lipjanipress

Krime kundër njerëzimit në Siri, mbi 70 të vdekur në mesin e tyre edhe fëmijë vriten me helm kimikë

lipjanipress

Rasti i dy gjyqtarëve nga Veriu i Kosovës: Marrin më shumë se 1 mijë euro rrogë në muaj pa asnjë ditë pune

lipjanipress

Veseli e Mustafa përplasen për afatin se kur votohet Demarkacioni

lipjanipress

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me OJQ “Zëri i Romëve, Ashkalinjëve dhe Egjiptasve”

lipjanipress
Skip to toolbar