LipjaniPress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

Lajme Lipjani

Në fshatin Mirenë të Komunës së Lipjanit, sot para një numri të konsideruar të nxënësve, arsimtarëve dhe të pranishmëve të tjerë, Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti së bashku me mësuesin e parë të këtij fshati, Ali Azemi kanë vënë gurëthemelin për ndërtimin e objektit të ri shkollorë.
Në këtë rast kryetari Ahmeti ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit e fshatit Mirenë për fillimin e punimeve në obejtkin e ri shkollor, duke theksuar se Komuna e Lipjanit është e përkushtuar që lëmin e arsimit ta ketë prioritet me qëllim të krijimit të hapësirave më moderne për nxënës, në mënyrë që të kenë një edukim cilësor dhe të kenë kushte sa më të mira për mësimdhënie e mësimnxënie.
“Uroj që nga ky objekt shkollor që po fillon të ndërtohet sot, të dalin kuadra të reja të cilët mundë të jenë konkurent jo vetëm në tregun vendor por edhe në atë ndërkombëtarë”, tha Kryetari Ahmeti.
Realizimi i këtij projekti do t’i kushtoj Komunës së Lipjanit, 139.295,18 euro./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Krimi i organizuar me emigrantë – në Gjykatën e Apelit arrijnë 178 dosje

lipjanipress

Vendim ekstrem i opozitës, Bogdani: Braktisim komisionet deri në fund të Parlamentit

lipjanipress

Sheshel: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me Rusinë

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazi, ende në paraburgim

lipjanipress

Kosova propozon në Mal të Zi mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive

lipjanipress

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

Visar Ymeri: Koha na ka dhënë të drejtë për 10 shkurtin (video)

lipjanipress

Sulmohet me thikë një polic në Prizren, arrestohen katër të dyshuar

lipjanipress

REAGIM: PDK – Dega Lipjan

lipjanipress

Janë inaguruar tri fusha ne Lipjan (Foto+Video)

lipjanipress

Shala tregoj që i takon NISMA-së dhe që NISMA i takon Shalës(VIDEO+FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar