LipjaniPress

Kryetari Ahmeti, uron qytetarët lipjanas për përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Lipjani

Kryetari Ahmeti, uron qytetarët lipjanas për përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Të nderuar qytetarë të Komunës së Lipjanit,
Vendi ynë tashmë numëron nëntë vite shtet, andaj, ju uroj këtë ditë të madhe, Ditën e Pavarësisë së Kosovës.
Për të festuar këtë ditë, populli shqiptarë ka bërë sakrificë të madhe, andaj në këtë ditë feste le të ndjehet krenar çdo qytetarë i Komunës së Lipjanit, për të arriturat e përbashkëta.
Në këtë ditë të shënuar për shtetin tonë, dëshiroj që t’ju shpreh urimet e mija për të gjithë qytetarët e Komunës sonë dhe më gjerë, me besimin e plotë se vlerat demokratike të shtetit janë duke u avancuar çdo vit e më shumë.
Gëzuar 9-vjetorin e Pavarësisë!

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

lipjanipress

Fillon turniri “Kupa e Pavarësisë 2017”

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me OJQ “Zëri i Romëve, Ashkalinjëve dhe Egjiptasve”

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur një grup studentesh të Kolegjit UBT

lipjanipress

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Lipjan: PDK – vazhdon takimet me strukturat e saj

lipjanipress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

lipjanipress

Me rastin e Festës së Flamurit 28 Nëntorit, kryetari i komunës së Lipjanit Imri Ahmeti lëshon një njoftim për qytetarët

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress

Lajmrim për të gjithë të interesuarit se më datën 20.05.2017 e shtunë duke fillu nga ora 10:00 në fshatin Ribar i Madh – Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar