LipjaniPress

Kryetari Ahmeti vizitoi disa nga projektekt që janë drejt finalizimit

Lajme Lipjani

Me një dinamikë të mirë po vazhdojnë punimet në realizimin e shumë projekteve infrastrukturore në gjithë teritorin e Komunës së Lipjanit.

Për ti parë mbarëvajtjet e punimeve gjatë ditës së djeshme ka dalur vetë kreu i Lipjanit Imri Ahmeti, i cili ka uruar banorët për projektet që tani janë në fazën përfundimtare të realizimit.
Kryetari Ahmeti fillimisht ka vizituar punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatin Hallaq i Madh, duke vazhduar në fshatin Zllakuqan ku edhe atje pritet që shumë shpejt të filloj asfaltimi i rrugëve.
Kreu i Lipjanit, Imri Ahmeti po ashtu gjatë ditës së djeshme ka qëndruar edhe në fshatin Mirenë për të parë nga afër punimet të cilat po zhvillohen me një dinamikë të shtuar në ndërtimin e objektit të ri shkollor në këtë vendbanim.
Ai po ashtu ka vizituar edhe punimet që po zhvillohen në asfaltimin e rrugëve në fshatin Resinovc, rrethojen e oborrit të shkollës “Vezir Kolshi” si dhe përgatitjet për asfaltimin e rrugës “Miftar Cani” në fshatin Baicë, rrugët e disa lagjeve në Shalë ku edhe atje po bëhen përgatitjet e fundit për asfaltim, si dhe punimet që po zhvillohen në fshatin Krojmir, konkretisht përgatitjet finale për asfaltimin e rrugës “Rrahman Veseli” dhe disa rrugica të tjera.
Banorët e këtyre vendabnimeve e kanë falenderuar Kryetarin për këto investime mjaft të nevojshme në përmirësimin e jetës së tyre. Ndërsa Kryetari Ahmeti u ka premtuar banorëve që do të jetë gjithmonë i përkushtuar në realizim të projekteve edhe në ardhmën për të gjitha lokalitetet e Komunës së Lipjanit./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Konjufca ia përsërit Fajonit qëndrimin e VV’së për Demarkacion

lipjanipress

Vuçiq i përmend Rusisë themelimin e Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Krime kundër njerëzimit në Siri, mbi 70 të vdekur në mesin e tyre edhe fëmijë vriten me helm kimikë

lipjanipress

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, e quajti ‘palaço’ ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, por edhe pas kritikave që ai mori, duket se nuk është pishman

lipjanipress

Veseli pas rrënimit të murit: Mitrovica do të jetë qytet i bashkuar

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Komuna e Lipjanit kujdeset që zyrtarëve komunalë t’u vijë era e mirë

lipjanipress

Nazim Bllaca dënohet me burgim

lipjanipress

19 VITE MË PARË: RRËFIMET PËR PROTESTËN “BUKË PËR GRATË DHE FAMILJET E DRENICËS”

lipjanipress

Steinmeier: Bota e vjetër ka marrë fund pas ardhjes së Trumpit

lipjanipress

Policia bllokon hyrjen e “Grandit”, e dyshimtë një veturë me regjistrim të Beogradit

lipjanipress
Skip to toolbar