LipjaniPress

Kryetari Ahmeti vizitoi punimet në instalimin e Ujësjellsit

Lajme Lipjani

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, sot gjatë ditës ka vizituar punimet që po zhvillohen në realizimin e projektit instalimi i rrjetit të ujësjellsit në fshatrat e rajonit të Magurës, konkretisht ku po zhvillohen punimet në fshatin Dobrajë e Madhe
. Ky projekt do te zgjerohet dhe në këtë rrjet do të lidhen edhe fshatrat e Poturofc dhe Torinë.
Komuna e Lipjanit në bashkëpunim me CDI -Zyra Zvicrrane për Investime në Kosovë po bën instalimin e rrjetit të ri të ujësjellsit në fshatrat: Vrellë, Dobrajë e Madhe, Dobrajë e Vogël, Gllanicë, Lluga, Magurë, Qylagë, Torinë, Poturofc./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Takim zyrtar mes Greg Delawie dhe Adnan Rrustemi diskutuan për ecurinë e përgatitjeve të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit

lipjanipress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

lipjanipress

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress

Shqipe Pantina jep dorëheqje

lipjanipress

Anita Haradinaj: Ramushi do të lirohet, shteti të mos organizojë asgjë për të

lipjanipress

Nëndega e Mirenës ,sot ishte nikoqire e takimit të radhës së PDK-së!

lipjanipress

Serbët ankohen: I kishim ndërtuar tri shtëpi me para të murit të rrënuar

lipjanipress

Gjuric thotë se Lista Srpska e do pozitën e Kryeparlamentarit ose Kryeministrit (Video)

lipjanipress

HRW: Qeveria siriane kreu 8 sulme kimike në Aleppo (Video)

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar